Jana Majernikova
11.12.17,12:49
Danova kontrola mi zacala 28.11.2016. Podla zakona musi skoncit do roka. Danovy urad mi poslal protokol 20.11.2017 a prevzala som si ho na poste 4.12.2017. Zakon hovori, ze danova kontrola je ukoncena dnom dorucenia protokolu.
Chcem sa spytat, ci dnom dorucenia je den 20.11.2017, t.j. den ked bol protokol poslany doporucene z Danoveho uradu, alebo je dnom dorucenia den 4.12.2017, ked som si na poste prevzala doporuceny list.
Dakujem za odpoved.
slnecnica1
11.12.17,14:10
ahoj uvedené je tiež ustanovená v danovom poriadku, neviem ci ide o FO ale PO ale prikladám obe ustanovanie zákona
§ 31
ods 2

Ak nebola fyzická osoba, ktorej má byť písomnosť doručená do vlastných rúk, zastihnutá v mieste doručenia, upovedomí ju doručovateľ vhodným spôsobom, že písomnosť príde doručiť znovu v určený deň a hodinu. Ak bude nový pokus o doručenie bezvýsledný, uloží doručovateľ písomnosť na pošte a fyzickú osobu o tom vhodným spôsobom vyrozumie. Ak si nevyzdvihne fyzická osoba písomnosť do 15 dní od jej uloženia, považuje sa posledný deň tejto lehoty za deň doručenia, aj keď sa fyzická osoba o uložení nedozvedela.

ods. 3
Písomnosti, ktoré sú určené do vlastných rúk právnickej osobe, je oprávnená prijímať osoba, ktorá je oprávnená konať v mene právnickej osoby, alebo osoba, ktorá je ňou poverená na prijímanie takýchto písomností. Ak nebola v mieste doručenia osoba oprávnená prijímať písomnosti zastihnutá, upovedomí ju doručovateľ vhodným spôsobom, že písomnosť príde doručiť znovu v určený deň a hodinu. Ak bude nový pokus o doručenie bezvýsledný, uloží doručovateľ písomnosť na pošte a právnickú osobu o tom vhodným spôsobom vyrozumie. Ak si nevyzdvihne právnická osoba písomnosť do 15 dní od jej uloženia, považuje sa posledný deň tejto lehoty za deň doručenia, i keď sa právnická osoba o uložení nedozvedela.
Jana Majernikova
11.12.17,15:19
Ahoj,
dakujem za odpoved. Jedna sa o s.r.o. Len Ta poprosim, tak laicky ... cize ked som si to prevzala 4.12.2017, tak protokol mi bol doruceny 4.12.2017?
Ja sa v tom nevyznam.
Dakujem Ti pekne slnecnica1
Tweety
11.12.17,18:49
Deň doručenia je deň prevzatia dokumentu, teda 4.12.
Jana Majernikova
11.12.17,20:09
Dakujem Ti Tweety