skorica
01.08.06,11:42
Dobry den,

chcela som sa spytat, ako je to s podpisovanim faktury. Dodavatel mi posiela faktury, na ktorych je vytlaceny jeho podpis aj peciatka, tzn. nie je tam original podpis. Je takto pravoplatna faktura?

dakujem
moncici121
01.08.06,09:50
Prosím a neviete mi dať niekto "link", kde je tlačivo čistej faktúry?
Zita5
01.08.06,09:57
Dobry den,

chcela som sa spytat, ako je to s podpisovanim faktury. Dodavatel mi posiela faktury, na ktorych je vytlaceny jeho podpis aj peciatka, tzn. nie je tam original podpis. Je takto pravoplatna faktura?

dakujem

Tu je link:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=29753&highlight=Podpis+fakt%FAre

Má byť originál podpis.
Monika Kováčová
01.08.06,10:31
K originálnemu podpisu na faktúrach by som uviedla asi toľkoto:

1. Skoro žiadna faktúra z EÚ (až na ČR) nemá originálny podpis... dokonca niekedy ani pečiatku
2. Pozri si akúkoľvek faktúru z telekomunikácií, alebo za energie: Nie je tam žiadny originálny podpis ani originálna pečiatka -:eek: predstavme si, že by niekto originálne podpísal a opečiatkoval 2 milióny faktúr každý mesiac?! :eek:

:) ... asi by išiel po pol roku na invalidný dôchodok...
Zita5
01.08.06,10:47
K originálnemu podpisu na faktúrach by som uviedla asi toľkoto:

1. Skoro žiadna faktúra z EÚ (až na ČR) nemá originálny podpis... dokonca niekedy ani pečiatku
2. Pozri si akúkoľvek faktúru z telekomunikácií, alebo za energie: Nie je tam žiadny originálny podpis ani originálna pečiatka -:eek: predstavme si, že by niekto originálne podpísal a opečiatkoval 2 milióny faktúr každý mesiac?! :eek:

:) ... asi by išiel po pol roku na invalidný dôchodok...


Ja som nepísala napr. o fa zo Slovak telecomu ....tam určite nespochybníš fakturáciu . Ale som mala na mysli faktúry medzi SZČO resp. podnikateľskými subjektami , ktoré si navzájom fakturujú tovar resp.služby .

Asi si ešte nemala skúsenosti zo súdu ohľadne vymáhania pohľadávky a zo mna hovorí skúsenosť , čo znamená podpis .
Monika Kováčová
01.08.06,10:54
Ja som nepísala napr. o fa zo Slovak telecomu ....tam určite nespochybníš fakturáciu . Ale som mala na mysli faktúry medzi SZČO resp. podnikateľskými subjektami , ktoré si navzájom fakturujú tovar resp.služby .

Asi si ešte nemal skúsenosti zo súdu ohľadne vymáhania pohľadávky a zo mna hovorí skúsenosť , čo znamená podpis .

No asi som nemal... A asi sa troška vyvyšuješ...

Vymáhanie pohľadávky: doklad je aj zmluva - originálne podpísaná, dodací list s podpisom a pečiatkou o prevzatí ...
Aj toto preukazuje nespochybniteľnosť fakturácie.

Len som reagovala na otázku a jednoducho mám troška odlišný názor... To je všetko. :)
Zita5
01.08.06,11:01
No asi som nemal... A asi sa troška vyvyšuješ...

Vymáhanie pohľadávky: doklad je aj zmluva - originálne podpísaná, dodací list s podpisom a pečiatkou o prevzatí ...
Aj toto preukazuje nespochybniteľnosť fakturácie.

Len som reagovala na otázku a jednoducho mám troška odlišný názor... To je všetko. :)

Prepáč , ak máš pocit z mojej strany vyvyšovania ...si na nesprávnej adrese .;)
Ja Tvoj názor rešpektujem , ale sa mi zdalo , že časť Tvojej odpovede bola v ironickom podtóne .......ja sa už vyjadrovať nebudem v tejto téme .
daniek
01.08.06,11:26
žiadny zákon a už vôbec nie § 71,72,73 zákona č. 222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov nehovorí o tom, že povinnou náležitosťou faktúry je pečiatka a podpis - v EÚ je to štandardný postup že už skoro ani jedna fa pečiatku a podpis neobsahuje.
je to v súlade so zákonom a vôbec ale vôbec sa tým nemusíš zaťažovať
kobylka
01.08.06,11:27
Ahoj chcem opraviť moj suhlas. Ak si každý podnikateľ zaplatí za elektronický podpis nemusí podpisovať originálne fa. Túto službu majú zaplatenú aj T- Mobile, Orange, aj T- Com preto nemusia originálne podpisovať fa. Ináč každý dodávateľ musí podpisovať fa a le nemusí ju opečiatkovať a stačí ak napíše, že platí bez pečiatky. Toto je moje tvrdenie takto to robím a myslím si už niekoľko rokov. Ale môžem sa mýliť. Ahoj
Nandrolon
01.08.06,11:52
o toto som sa dost zaujimal asi pred pol rokom a dosiel som k nazoru, ze medzi povinne nalezitosti danoveho dokladu nepatri peciatka a podpis...
samozrejme ine je to s dodacim listom, pripadne s dokladom o zaradeni... tam by asi nebola ta "vypovedna hodnota" toho dokladu...