eco 1
11.12.17,14:03
Dobry den, prosim Vas, chcem si len overit nazor, a velmi pekne dakujem za odpovede.
Platca DPH na SK vyfakturuje reklamne sluzby vykonane na SK pre českeho odberatela, ktory je tiez platca DPH, so slovenskou danou.
slnecnica1
11.12.17,14:05
nie, fakturuje s prenosom danovej povinnosti, miesto dodanie slzby sa urci podla § 15 ods. 1 zákona o dph
eco 1
12.12.17,11:04
aha ok, ja som myslela ze reklamne sluzby maju vynimku podla §16 ods.17
slnecnica1
12.12.17,11:08
§ 16 ods 17 znie takto
Na účely odsekov 5 a 6 je
a)
prepravou tovaru medzi členskými štátmi preprava tovaru, ktorej miesto začatia a miesto skončenia sa nachádzajú na územiach dvoch rôznych členských štátov,
b)
miestom začatia prepravy tovaru miesto, kde sa preprava tovaru skutočne začína, bez ohľadu na prekonanú vzdialenosť do miesta, kde sa tovar nachádza,
c)
miestom skončenia prepravy tovaru miesto, kde sa preprava tovaru skutočne skončí.
eco 1
12.12.17,11:13
to je ods. 7 co opisujes, ods.17 znie :

(17)
Služby, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 16, sú tieto:
a)
prevod a postúpenie autorských práv, patentov, licencií, ochranných známok a podobných práv,
b)
reklamné služby,
c)
poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
d)
bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
e)
poskytnutie zamestnancov,
f)
nájom hnuteľného hmotného majetku okrem nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
g)
poskytnutie prístupu k sústave zemného plynu, ktorá sa nachádza na území Európskej únie, k sieti, ktorá je k takejto sústave pripojená, k elektrizačnej sústave, teplárenským sieťam, chladiarenským sieťam, preprava alebo distribúcia prostredníctvom uvedených sústav alebo sietí a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.
slnecnica1
12.12.17,11:26
precitaj §16 ods. 16
Miestom dodania služieb uvedených v odseku 17 vrátane prijatia záväzku zdržať sa zámeru ich vykonávania alebo zdržať sa ich vykonávania úplne alebo čiastočne, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, bydlisko alebo sa obvykle zdržiava mimo územia Európskej únie, je miesto, kde má táto osoba sídlo, bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

t.j. ak su dodávane osobe inej ako zdanitelnej....ty fakturujes zdanitelnej osobe... ;)
slnecnica1
12.12.17,11:28
defi. zdanitelnej osoby je v § 3 ods. 1

§ 3
Zdaniteľná osoba
(1)
Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.
eco 1
12.12.17,12:29
ja som to citala ze § 16 a spravne ma byt ods.16, dakujem slnecnica, asi uz zle vidim :)
Mija33
05.03.18,10:21
Pri dodaní služby v tuzemsku /nájom priestorov, ubytovacie služby/ vystavujeme SK platca DPH - SK neplatcovi DPH faktúru bez DPH?