alicka7
11.12.17,19:24
Dobrý deň, vie mi, prosím, niekto poradiť ako je to s vypočítaním priamej a nepriamej činnosti pedagogického pracovníka? Pri plnom úväzku učiteľa ZUŠ (23 vyučovacích hodín) mi NPČ vyšlo 22,75 hodiny - počítala som tak, aby bol naplnený 40 hodinový pracovný týždeň. Ako je to, prosím, pri skrátenom úväzku (13,5 vyučovacej hodiny)? Ďakujem za pomoc.
ivka70
11.12.17,18:50
Ak ide o 13,5 hod., je to 58,7% ny uvazok cize 23,48 hodinovy tyzdenny pracovny cas?
Ak ano, potom by nepriama ped.cinnost bola 13,355 hod.
Kazdopadne aj pri skratenom uvazku treba vychadzat z tyzdenneho pracovneho casu dohodnuteho v pracovnej zmluve, ten si nezadala.
Osobne sa mi tie percenta vobec nepacia :), matematicky to tak vychadza.
bubushik
11.12.23,16:35
Smiem sa opýtať… čo sa potom uvádza v zmluve? Uvádza sa tam ustanovený pracovný čas? Teda ak mám 12,5 hodiny priamej činnosti, budem mat v zmluve 12,5? Alebo sa tam uvádza už rovno aj nepedagogicka činnosť? Zamestnávateľ mi dal totiž do zmluvy 10 hodín. Podľa výmery platu, by mi dokonca aj mal platiť len tých 10 hodín. Zvyšných 2,5 je podľa neho nadčas, s čím viem že nemusím súhlasiť. Nehovoriac o tom, že nepriamu činnosť nemám zjavne nikde. Vôbec sa mi to nepáči a úprimne poviem, že sama neviem ČL robiť. Ďakujem za radu.
ivka70
11.12.23,16:39
Ak ide o pracovnu zmluvu ,ta musi povinne obsahovat tyzdenny pracovny cas ....urcuje to ZAkonnik prace.
Ak je tvoj tyzdenny pracovny cas 10 hodin, ziadne ine hodiny v praci travit nemusis,.
Tych 10 hodin mi zavania skor dohodou a teda trochu obchadzanim ZP.
bubushik
11.12.23,16:45
Doteraz som mala dohodu. Napriek tomu, že učím 11 hodín týždenne, plus 1,5 hodiny 1x do mesiaca navyše. Teraz som mala dostať tpp kvôli vzdelávaniu učiteľov. Lenže podľa mna je nepriama činnosť súčasťou úväzku pedagogického zamestnanca. Nemôže ju proste vynechat. Ale ďakujem za odpoved.
ivka70
11.12.23,16:49
ak je 11 hodin polovica zo standardneho 22 hodinoveho rozsahu hodin, tak uvazok ma byt 50 % a tyzdenny pracovny cas 20 hodin. Adekvatne k tomu aj platovy vymer.

11 hodin tyzdenne je 11/40-tinovy teda 27,5 uvazok ,co by znamenalo priamu vyucovaciu cinnost 27,5 % z 22 hodin, teda 6 hodiny .
Taka praocvna zmluva nie je spravne koncipovana ani ohodnotena..
bubushik
11.12.23,17:27
Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie. Neviem či niečo vybojujem, lebo má vpodstate drží v šachu, ale aspoň viem aké mám možnosti.
avalik
11.12.23,20:21
ivka70, kratší pracovný čas je v poriadku, ZP to umožňuje a je to pre zamestnanca výhodnešie ako dohoda.
Žiadne obchádzanie ZP.
§ 223
(1) Zamestnávateľ môže na plnenie svojich úloh alebo na zabezpečenie svojich potrieb VÝNIMOČNE uzatvárať s fyzickými osobami dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru ...