Miroslav Neštický
12.12.17,08:24
Dobrý deň, 9/11/2017 sme kúpili s manželkou spolu pozemok v hodnote 27000 na dlhodobo plánovanú stavbu rodinného domu. Máme dve deti 7 a 9 ročné. Manželka pred dvoma týždňami podala Návrh na rozvod, zatiaľ mi ešte nič neprišlo. Pozemok ešte nie je zapísaný v Katastri nehnuteľností. Keďže ja chcem urobiť všetko pre záchranu rodiny a dúfam že cca o rok sa bude rozhodovať či nás rozvedú alebo nie. Dovtedy by som pozemok určite nechcel predať. Zrejme ani po rozvode aj v prípade že budem musieť manželku vyplatiť alebo pozemok rozdeliť 1/1. Môže byť pozemok písaný na predávajúcich ktorým dôverujem, alebo je nejaká zákonná lehota do ktorej musí byť pozemok zapísaný do katastra po kúpe?
ivka70
12.12.17,07:30
Termin tam v podstate nie je
http://www.akmv.sk/aktuality/pravo-nehnutelnosti/navrh-na-vklad-do-kedy-ho-treba-podat
ale tym, ze kupna zmuva bola uzavreta, nic na tom nezmeni to, ze pozemok aj bez zapisu uz patri do BSM a v pripade rozvodu by bol predmetom delenia BSM.

Urcite by som vklad do katastra realizovala teraz, nech sa s manzelstvom udeje v buducom roku cokolvek.
Kym to kataster nezapise, napr. dan z nehnutelnosti budu platit stale predavajuci.
A nikde nemas zaruku ,ze ti pozemok nezablokuje nejaky exekutor, ktory by od predavajucich cosi vymahal. Potom by bola cesta k zapisu ovela ovela komplikovanejsia.To je iba jeden z prikladov, co by sa mohlo stat a co ti moze neskor skomplikovat situaciu s prepisom.
Mila123
12.12.17,07:37
byť Tvojou manželkou domáham sa zápisu na katastri....
nakoniec i keď ho nezapíšeš vlastníkom uvedeného pozemku je aj manželka, stali ste sa bezpodielovými vlastníkmi kúpou pozemku, nie zápisom na kastrálnom úrade...
Miroslav Neštický
12.12.17,08:11
nechcem ju obrať o jej polovicu,chcem predísť znehodnoteniu majetku, ak neurobím siete do apríla, už to v budúcnosti nebude možné a zo stavebného pozemku bude opäť záhrada (pokles ceny z 27000 na 8 000), prišli by sme obaja o majetok krvopotne nadobudnutý v zamestnaniach počas 9-tich rokoch manželstva. Môj cieľ je vyriešiť manželskú krízu a pokračovať po 9-tich rokoch manželstva vo výchove detí v rodine a nie v rozvrátenom manželstve..sme ešte len na začiatku, ešte sme neurobili nič pre záchranu manželstva (teda ja ano, len manželka zatiaľ nič nechce pre to robiť)
buchač
12.12.17,08:20
Miroslav Neštický (Dnes 10:11) nechcem ju obrať o jej polovicu,.........
=================
- Ty je nechceš...ona ale hej.
- Čo ste nadobudli, to si rozdelíte.
- Cieľ zachrániť je pekné predsavzatie, no cieľová rovinka je ďalekooooo...
- Vychovávať budeš na diaľku ;) ... a platiť pravidelne.
- Môžeš robiť,čo len chceš...keď druhá strana chodí na vytrtkávačky Tvojim autom...

Si v peknej prdely.
-------------------------

Takže jedno s druhým dáva výsledok.
Dlab na predlžovanie nezvratného konca...rieš to čím skôr, lebo v konečnom dôsledku na to len a len doplatíš.