Sonkas
12.12.17,10:20
Otec si zobral uver a nasledne tieto peniaze boli poslane prec z uctu na ucet, ktory nepozname. Sam nevie ci nebol podvedeny alebo donuteny, je to starsi pan. Vedeli by ste mi poradit co robit jedine co vieme tak je cislo uctu kde to bolo odoslane. Dakujem
ivka70
12.12.17,09:46
same poslane neboli, treba zistit ako sa prevod uskutocnil, ak otec bral uver, tak snad ma k tomu nejake zmluvy a pod.
Sonkas
12.12.17,10:05
zmluvy nie su urcite... situacia bez zmluv bez potvrdeni.... dostal peniaze a nasledne boli vrevedene na ucet ktory je nam neznamy...
Oliwa
12.12.17,10:12
Otec ako majiteľ účtu - navštíviť pobočku banky /môžete mu robiť doprovod/ a žiadať ukázať doklad z dokumentácie k jeho účtu, na základe ktorého bol prevod urobený a zistiť, či podpis na prevodnom príkaze, prípadne vkladovom lístku je otcov/ ak teda otec nemá kópiu toho dokladu/. Alebo to bolo prevedené cez IB? Ale či bol donútený, to by snáď vedel, či...? Ak má výpisy z účtu, podľa IBAN-u viete zistiť aspoň to, do ktorej banky boli peniaze odoslané. Ak podpis na dokladoch, na základe ktorého bol prevod uskutočnený, nebol otcov, môžete spísať v banke reklamáciu, prípadne v závislosti od výšky škody podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa...
Od koho si ten úver zobral a v akej výške? Nejaká nebankovka, či...?
sosak
12.12.17,10:20
A ako viete, že otec zobral úver, keď nemá žiadnu zmluvu, úver spláca?
Žabinka
12.12.17,10:31
úver bez zmluvy, to nevyzerá na banku, skôr dáky pôžičkomat..:rolleyes:
Žabinka
12.12.17,10:34
ale je to tak nezrozumiteľne zadané, že mi nie je jasné, či otec poslal peniaze, alebo jemu poslali peniaze ale na nie jeho účet.. čo tak napísať to dáko zrozumiteľne..
kopretinka
12.12.17,10:56
ako viete číslo účtu?? to číslo vám povedali v banke?tak potom tam musia vedieť aj to,kto zadal príkaz na prevod,tie peniaze sa neodoslali samé od seba.Podvedený alebo donútený? k čomu? k zobratiu si úveru alebo k následnému prevodu?
napíš to normálne,ani boh tomu nerozumie.
Oliwa
12.12.17,11:00
BTW: Najskôr starosti s deťmi, potom s rodičmi...Ergo - jediní bezstarostní sme - my... :D
misoft
12.12.17,12:46
Sonkas (Dnes 12:05) zmluvy nie su urcite... situacia bez zmluv bez potvrdeni.... dostal peniaze a nasledne boli vrevedene na ucet ktory je nam neznamy...
----------------------------------------------------------------------------------
To je nejaká pekná blbosť!
Banka pri úveroch robí zmluvy! Pokiaľ sa prevádzajú nejaké peniaze z banky, tak na účet, uvedený na zmluve!
Ak to nebolo v banke, ale nejakej nebankovke, dokonca i tí šmejdi majú zmluvy - aby mohli potom legálne od dlžníka vymáhať peniaze.... nikdy nič nie je bez papierov ...
Zabudol som.... je! Z ručky do ručky!
Katy a R
12.12.17,13:10
Nuž len treba nejako vymámiť od otca - že pre akého kamaráta z mokrej štvrte ten úver zobral (kým bol oklamaný, alebo donútený? a komu poslal tie peniažky).
A potom prípadne žalovať tú osobu, že od neho podvodne vymámila peniažky - ale aj dokázať! že už je "starší pán" asi nebude dostatočný dôvod .... :mee:

VRAJ ak sa v banke urobí vklad hotovosti - napr 1 euro (20 centov) - na nejaký účet, na doklade bude aj meno prijímateľa. Ale overené to nemám .... neskúšala som ;)
misoft
12.12.17,13:16
Číslo účtu tam určite je. A z neho sa majiteľ účtu dá zistiť.
Katy a R
12.12.17,13:20
však píše, že číslo majú (posielal bezhotovostne) - ale nie je až také jednoduché zistiť majiteľa toho účtu!
Ale v prvom rade - otec to musí riešiť - ak chce? ... ide o jeho peniažky!
Oliwa
12.12.17,13:45
Banka, z ktorej peniaze odišli, ho nevie /meno prijímateľa/ a banka, do ktorej peniaze prišli, ho nepovie. Len polícii/súdu... Vedela by ho len v prípade, ak by transakcia prebehla vrámci jednej banky.
jslancik
12.12.17,14:58
ak by som sa mal snažiť vcítiť do kože "staršieho pána", tak na základe informácii pravdepodobne nechce, aby ste sa v tom vŕtali. Nepíšeš, že by bol nesvojprávny - teda by o. i. nemusel vedieť o tom, čo robí. Jasné, že to vie. Len vám to nechce z nejakého dôvodu povedať. Nebude sa vám zodpovedať, a ešte ak sa za to viac či menej hanbí. Ľudia nezabúdajú, komu dali peniaze. Ak áno, tak treba rozmýšľať o tej svojprávnosti. Ale to je asi mimo misu...

A jasné, že je zmluva o úvere. že ju "nemá", alebo nechce ukázať, potvrdzuje moju teóriu. Ak sa chcete dopátrať zmluvy, tak choďte za inštitúciou, ktorej ho spláca. Oni OTCA dostanú rýchlo do obrazu.
Takisto otec môže žiadať v banke príslušný doklad o prevode. A zistiť, komu to išlo už spomínaným spôsobom.

Len si dobre rozmyslite, či ho chcete volať na zodpovednosť za nejaký jeho prešľap. Je možné, že sa to snažil vytesniť a preto si "nespomína". Skôr si zoberte poučenie do budúcna a porozprávajte sa aj s ním. Našťastie to asi nebudú závratné sumy, lebo "starší pán" asi nedostane nijak vysoký úver...