kenee
12.12.17,16:12
chceli by sme doma podobne prevedenie tramov ako na danom obrazku:
http://www.keradekor.sk/data/keradekor.sk/images/tmp/rozne_podoby_tehlovej_steny_b_f8f9ce230badeb94.png
Problem je, ze mame podlahove kurenie, takze zo spodu to budem lepit Mamutom(alebo niecim podobnym) a zo stropu mame zelezobeton(dvojpodlazny dom), lenze strop je znizeny o 10cm sadrokartonom. Ake uchytenie pouzit? Pozdlzny tram(4 metre) bude len imitcia, pretoze mam obavy, ze tych 40 kil by sadrokarton nemusel uniest
Chobot
12.12.17,15:36
Také imitácie trámov sa uchytávajú do steny, nie o strop. Treba vymyslieť systém, aby sa to uchytilo o stenu a zároveň aby to bolo čo najviac zamaskované.
chandler
13.12.17,08:53
este si to dobre rozmyslite, vyzera to uplne strasne tieto imitacie. ale ked uz to musi byt, tak suhlasim s chobotom. ukotvit to steny.
jslancik
13.12.17,09:17
uchytenie predovšetkým do stien - L zapustené pod úroveň omietky a spätne omietnuté, aby neboli vidieť. Zvislé časti predovšetkým upevniť o vodorovné a o zem potom stačí aj spomínaný mamut.
kenee
13.12.17,14:30
Ako mam uchytit o stenu tram, ktory je v strede mistnosti? Jedine dole a hore, lenze hore mam od steny znizeny strop sadrokartonom. Samozrejme, ze ten tram pri stene uchytim o stenu. Appropo falosny tram, mam vyhliadnutu firmu, ktora to robi z dreva(3 late zlepene do U-ka+ prirodzene nerovnosti na vonkajsej strane) a nie z polyuretanu.
jslancik
13.12.17,14:32
na koncoch uchytiť do steny. či "trám" nie je na koncoch v kontakte so stenou?

mimochodom, také napodobeniny trámov by mi vadili už z princípu.
kenee
13.12.17,14:41
nemam problem s klasickym tramom. Problem je, ze mam znizeny strop sadrokartonom a aj keby som pouzil kovove hmozdinky, mal by som stale v hlave, ze ten 40kg tram drzi na sadrovej doske. Plus o ktory by mal drzat zvisly tram uprostred miestnosti?
kenee
13.12.17,15:09
aha, takto je to myslene. Nuz z jednej strany nie(nebola taka vizia), ale dalo by sa to potiahnut az k stene
bodliak
13.12.17,16:16
lubko6394
14.12.17,07:56
Však prevŕtaj sádrokartón a sprav dieru pre hmoždiny v tom železobetónovom strope. Do hmoždimy daj vrut ako sa používa na radiátory ( vrut+M10 ) poprípade predĺž závitovou tyčou M10 + spojovacia dlhá matica M10. Závitovka môže ísť cez celý trám a na zaistenie použi podložku+maticu M10. V mieste kde v tráme bude matica sprav dieru aby vošla podložka ( aj nástrčkový kľúč ) trebárs d25/10,5 do hĺbky 5 cm a koniec otvoru zo spodu zablenduj a prispôsob okolitému drevu. Dĺžka M10 pod sádrokartónom musí byť aspoň 1 cm kratšia ako je výška hrady - aby sa po montáži skryla dovnútra trámu spolu s podložkou a maticou a dalo sa zablendovať.
bodliak
14.12.17,09:17
A to všetko kôli potemkinovi ? Navyše: "3 late zlepene do U-ka", nie trám.
lubko6394
14.12.17,09:43
Lenže on to U-čko vymyslel z dôvodu zníženia váhy. Takto môže upevniť aj masív bez rizika a môže to byť aj historicky zaujímavý originál.
pavol54
14.12.17,09:49
falošný je preto že nie funkčný teda nosný
bjuty smis
14.12.17,15:47
akú umeleckú hodnotu má trám z dreva ??
kenee
14.12.17,22:04
Lubko to pochopil. nie som z tych co by daval zlepene profily, lebo som kkt ale z dovodu nizsieho zatazenie sadrokartonu. toto znie ok, len ci sa trafim z dierami. Nasjkor ich spravim do dreva. Diery oznacim na sadraci a snad trafim stred. Toto si musim este premysliet. To znie ako gynekologicka praca.
vicktor
15.12.17,07:38
Myslis ze klasicky tram vazi 40 kg? A drzat ma na sadrovej doske?
Radsej s tym nezacinaj.
lubko6394
15.12.17,07:51
Pochopil si správne. Ja by som dal 6 ks. V sádrokartóne môžeš spraviť väčšiu dieru ( zakryje trám ) a vzdialenosť strop-sádrokartón cca 10 cm Ti umožní netrafiť sa aj o 1 cm bez problémov.