marialo
12.12.17,17:00
Dobrý večer, cez víkend cestujem do Krakowa. Kde výhodnejšie vymením eurá za zloté? V zmenárni v Poľsku alebo na Slovensku? Podmienka platba za hotel je v PLN hotovosť. Ďakujem
Nandrolon
12.12.17,16:46
Ja menim tu, kulminuje mi to medzi 4,18 a 4,20.
Treba si dat poriadny pozor, lebo tento rok vo Varsave niektori povymienali kurzom 3,XX ale aj 4,2. Odrby sliedia na kazdom kroku. Ja mam svoju oblubenu zmenaren, kde pravidelne menim Czk a PLN, lebo banka mi zaviedla nove poplatky. Radsej dam zarobit kocke v zmenarni, ako 65 r. pupkacom vo vedeni bank...
Za par stovak idem v piatok tiez menit. Idem kuknut kurz, mam dojem, ze bude celkom dobry.
Ps: a aby to nebolo jednoduche, tak v PL bude kurz "obrateny".
Teda u nas napr. Predaj: 4,18 a u nich /rovnaky kurz/ to bude Nakup: 0,24
vicktor
13.12.17,07:39
Co je to za hotel ze nema platobny terminal? (Jedine snad hodinovy.)
Netusim o aku velku sumu sa jedna, rozdiel 1-2 centy na kazde euro moze byt uplne zanedbatelne v pomere k celkovym nakladom na cestu.
Ak budes vyberat z bankomatu, tak mozes dostat otazku ci to preratat na eura. Vraj treba odmietnut, bankomat ma horsi kurz nez tvoja banka.
To iste pri platbe kartou, aj ked tu otazku casto vynechaju a dostanes listok ze si suhlasil(a).
Nandrolon
13.12.17,08:02
áno, pýtajú sa, či to chceš platiť v zlotych, alebo v eurach, vždy hovorím v zlotych a prepočíta mi to moja vlastná banka a nie ich kartová spoločnosť.
Ale keďže moja banka a aj niektoré ostatné začali účtovať nové poplatky, snažím sa platit keš s tým, že kurz v zmenárni mám častokrát rovnaký, ako banka - devízy - predaj, pričom mám keš valuty.
Nandrolon
13.12.17,14:16
Prave som menil za 4,16 - zloty mierne vzrastol. Ale teraz ma Slsp kurz devizy predaj 4,148 teda este horsi. Valuty predaj je pod 4...
jslancik
13.12.17,14:59
bolo pre mňa prekvapením, keď na rovnakej ceste som výhodnejšie menil v poľskej zmenárni ako v slovenskej banke.
Nandrolon
13.12.17,16:27
aj v slovenskej zmenarni menis vzdy vyhodnejsie ako v slovenskej banke. ja uz porovnavam kurz s devizy predaj, i ked zmenaren mi predaca valuty. Ak by som porovnaval korektne, teda valuty predaj /zmenaren/ a valuty predaj /banka/, zbytocne by som sa nasral...
UctoPRO
14.12.17,09:54
Stačí si zobrať platobnú kartu a zadať výber v bankomate na území Poľska.