tam789
01.08.06,12:34
Dá sa robiť modeling na živnosť? Aby som si mohla dávať do nákladov výdavky na vizáž a pod? A keď to chcem robiť na nete, tak čo mám dať do živnosti? Chcem to vybaviť ešte dnes, ak sa to dá!!!!!!!!!!!!!
dana9
01.08.06,11:02
Chcem to vybaviť ešte dnes, ak sa to dá!!!!!!!!!!!!!

vybaviť živnosť ešte dnes :eek: :eek: :eek:

držím palce, to by bolo na zápis do knihy rekordov:D :D :D

dana:)
tam789
01.08.06,11:34
Predsa ohlasovanú živnosť si môžes ohlásiť, že si ju začala s dátumom takým a takým - nie?!:p
dana9
01.08.06,11:47
Predsa ohlasovanú živnosť si môžes ohlásiť, že si ju začala s dátumom takým a takým - nie?!:p

Áno, v podstate máš pravdu (ja som to myslela ako vtip:) )

Ale aj tak platí, že živnostenskému úradu to trvá pár dní, presnejšie - novela zákona o živnostenskom podnikaní, (od 1. júla), stanovila lehotu na vydanie oprávnenia na vykonávanie ohlasovacích živností na sedem dní.

dana:)
dana9
01.08.06,11:48
skús si tiež pozrieť niektoré témy, založenie živnosti sa už na porade opakovane rozoberalo, napr.:

http://www.porada.sk/t14051-zaloenie-ivnosti.html


dana
tam789
01.08.06,11:59
Dani, ja by som potrebovala, ako to mam formulovat. V prilohe k zivnostenskemu zakonu som to nenasla.
biaaa
01.08.06,13:29
Ku každej zivnosti patria standardne predmety ako maloobchod velkoobchod a sprostredkovanie sluzieb atd...

K modelingu a hostesingu ti mozu pomoct nasledovne predm.::

Agentúrna činnosť

Sprostredkovanie služieb v oblasti modelingu, hostesingu, castingu.

Fotografická činnosť v rozsahu voľnej živnosti.

Organizovanie a zabezpečovanie súťažných a nesúťažných podujatí a prehliadok dievčenskej a ženskej krásy, verejných, spoločenských a kultúrnych podujatí.

Výroba www stránok.

Výroba hudobných, zábavných, súťažných, kultúrnych a náučných rozhlasových a televíznych programov s výnimkou činností vylúčených z pôsobnosti živnostenkého zákona.


:cool: - to posledné v prípade že chces aj organizovat nejake veci

Nezabudni na kvalitné zmluvy medzi tebou a akčnými hrdinkami !!! (odporúčam právnika)