Mark333
12.12.17,22:38
Chcel by som sa spýtať, či mi viete pomôcť ohľadom podnikania vrámci USA. Chcel by som začať podnikať cez AMAZON (internetový obchod), teda predávať produktu v USA. Živnosť si chcem založiť tu na SR. Produkty budem dovážať z Číny. Viete mi prosím povedať, či musím platiť dane i v USA? Podľa zatiaľ načítaných informácii som zistil, že by som si mal registrovať EIN, t.j. Imployer Identification Number cez vládnu agentúru IRS (Internal Revenue Service). Iní, ktorí už podnikajú mi povedali, že oni si nič neregistrovali. Chcel by som dodržať všetky právne a daňové záležitosti. Teda moja otázka je: Keď mám živnosť tu a platím dane u nás (budem platcom DPH), musím platiť aj v USA? Potrebujem EIN číslo?

Ďakujem za odpoveď.
UctoPRO
14.12.17,15:31
Váš problém rieši príšlušná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia zák. č. 74/1994. No je to náročná téma, Napíšte správu.
Mark333
14.12.17,17:18
Dobry den, dakujem velmi pekne za odpoved na moju otazku. Vedeli by ste mi s tym pomoct?
Mark333
14.12.17,18:23
Prosim Vas, poslali by ste mi na vas emailovy kontakt, lebo nedaju sa mi Vam nejako odoslat spravy, netusim v com je problem. Ked dam "odoslat", v odoslanych spravach nic nema. Dakujem Vam.