Zoltán Kovács
01.08.06,13:38
Poraďáci, kde by som našiel prázdne tlačivo "Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávatetľa za rok 2005". Potreboval by som, nakoľko som urobil chybu, ktorú musím súrne riešiť. ďakujem.
Johanka
01.08.06,11:54
Čo je to RZ SP ?
Jara
01.08.06,12:06
Tu na porade v dokumentoch a tlačivách
Zoltán Kovács
01.08.06,13:53
Ja hladám "Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa". Medzi dokumentami je "Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnanca". Vie niekto pomôcť. Keď neviete prilepiť môžte to poslať aj na info@e-poradca.sk

Veľmi pekne ďakujem.
Tweety
01.08.06,13:55
Ja hladám "Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa". Medzi dokumentami je "Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnanca". Vie niekto pomôcť. Keď neviete prilepiť môžte to poslať aj na info@e-poradca.sk

Veľmi pekne ďakujem.
Máš to mať:
http://www.mzsr.sk/redsys/rsi.nsf/0/95FF1F73B23E261DC125714F0033F558?OpenDocument
ZuzanaP
07.08.06,11:16
RZ sme ako zamestnávateľ vykonali len za jedného zamestnanca + dvom sme vystavili potvrdenie, nakoľko si zúčtovanie robili sami.

Oznámenie zamestnávateľa treba odovzdať do 31.08, čo robiť ak od tých dvoch bývalých zamestnancov nedostaneme výsledok ročného zúčtovania?

Možno trošku predbieham udalosti, ale myslím si na 99%, že to dopadne tak, že nám neoznámia výsledok ročného zúčtovania, i keď je to ich povinnosť.
Tweety
07.08.06,11:22
RZ sme ako zamestnávateľ vykonali len za jedného zamestnanca + dvom sme vystavili potvrdenie, nakoľko si zúčtovanie robili sami.

Oznámenie zamestnávateľa treba odovzdať do 31.08, čo robiť ak od tých dvoch bývalých zamestnancov nedostaneme výsledok ročného zúčtovania?

Možno trošku predbieham udalosti, ale myslím si na 99%, že to dopadne tak, že nám neoznámia výsledok ročného zúčtovania, i keď je to ich povinnosť. Oznámenie vyplní len za tých, ktorým robil RZZ, a ktoré mu boli písomne oznámené.:cool:
bendži
07.08.06,11:23
RZ sme ako zamestnávateľ vykonali len za jedného zamestnanca + dvom sme vystavili potvrdenie, nakoľko si zúčtovanie robili sami.

Oznámenie zamestnávateľa treba odovzdať do 31.08, čo robiť ak od tých dvoch bývalých zamestnancov nedostaneme výsledok ročného zúčtovania?

Možno trošku predbieham udalosti, ale myslím si na 99%, že to dopadne tak, že nám neoznámia výsledok ročného zúčtovania, i keď je to ich povinnosť.

Za podanie oznámenia sú zamestnanci zodpovední sami, ak sa nemýlim, mali tak spraviť voči tebe ako zamestnávateľovi už do 31.7. Ak ti oznámenie o preplatku/nedoplatku nedoručia, je to ich problém a ty odovzdáš oznámenie zamestnávateľa za toho jedného zamestnanca, ktorému ste zúčtovanie robili...

V rámci dobrých vzťahov so zamestnancami (ak také sú) by som ich ja na ich povinnosť zrejme upozornila.. ale to už tvoja povinnosť samozrejme nie je
ZuzanaP
07.08.06,11:30
Som si aj myslela, lenže to sú práve takí, čo neodišli práve v dobrom.

Ďakujem aj tak
Uľa
07.08.06,11:39
Konateľ spoločnosti si robil sám RZ. Vyšiel mu nejaký nedoplatok, ktorý uhradí do 30.9.2006. Ale v liste SA RZ mu vyšiel nedoplatok za zamestnávateľa, takže bol povinný do 31.7. tento nedoplatok zamestnávateľovi oznámiť na tlačive "Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa za rok 2005"?? A teraz musí zamestnávateľ na tlačive "Oznámenie zamestnávateľa..." predložiť tento nedoplatok zdrav. poisťovni? Alebo ako? Pretože na tlačive "oznámenie zamestnávateľa ..." je Príloha - zoznam zamestnancov za ktorých bolo vykonané RZ. Toto ma mýli: "za ktorých bolo vykonané...", ked si ho konateľ robil sám??? tak tam bude aj jeho meno? Prosím Vás o lopatistické vysvetlenie. Vopred dakujem.
katkaj
07.08.06,12:29
Konateľ spoločnosti si robil sám RZ. Vyšiel mu nejaký nedoplatok, ktorý uhradí do 30.9.2006. Ale v liste SA RZ mu vyšiel nedoplatok za zamestnávateľa, takže bol povinný do 31.7. tento nedoplatok zamestnávateľovi oznámiť na tlačive "Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa za rok 2005"?? A teraz musí zamestnávateľ na tlačive "Oznámenie zamestnávateľa..." predložiť tento nedoplatok zdrav. poisťovni? Alebo ako? Pretože na tlačive "oznámenie zamestnávateľa ..." je Príloha - zoznam zamestnancov za ktorých bolo vykonané RZ. Toto ma mýli: "za ktorých bolo vykonané...", ked si ho konateľ robil sám??? tak tam bude aj jeho meno? Prosím Vás o lopatistické vysvetlenie. Vopred dakujem.

SZČO uhradí nedoplatok za seba do 30.9.2006. Ak mal aj zamestnanie a na liste SA vyšiel nedoplatok zamestnávateľa vyšší ako 100,- tak mal do 31.7.2006;) oznámiť zamestnávateľovi tento nedoplatok. Zamestnávateľ dá všetky svoje nedoplatky a preplatky dokopy na oznámení zamestnávateľa a pošle to do 31.8 na poisťovňu. Máš tam kolónku kto vykonal zúčtovanie. Či zamestnávateľ alebo zamestnanec, tak pri tom konateľovi zaškrtneš že vykonal zamestnanec;)
Arava
08.08.06,11:43
SZČO uhradí nedoplatok za seba do 30.9.2006. Ak mal aj zamestnanie a na liste SA vyšiel nedoplatok zamestnávateľa vyšší ako 100,- tak mal do 31.7.2006;) oznámiť zamestnávateľovi tento nedoplatok. Zamestnávateľ dá všetky svoje nedoplatky a preplatky dokopy na oznámení zamestnávateľa a pošle to do 31.8 na poisťovňu. Máš tam kolónku kto vykonal zúčtovanie. Či zamestnávateľ alebo zamestnanec, tak pri tom konateľovi zaškrtneš že vykonal zamestnanec;)
Rozumiem tomu správne, že keď SZČO, ktorý mal aj zamestnanie má nedoplatok ako zamestnanec, tak tento nedoplatok sa do tlačiva: " Oznámenie zamestnávateľa " nepíše, (lebo si ho SZČO uhradí sám). Píše sa len nedoplatok za zamestnávateľa, ktorý musí zamestnávateľ uhradiť do 30.9.2006.:o
matafe
08.08.06,12:09
Rozumiem tomu správne, že keď SZČO, ktorý mal aj zamestnanie má nedoplatok ako zamestnanec, tak tento nedoplatok sa do tlačiva: " Oznámenie zamestnávateľa " nepíše, (lebo si ho SZČO uhradí sám). Píše sa len nedoplatok za zamestnávateľa, ktorý musí zamestnávateľ uhradiť do 30.9.2006.:o

Rozumieš tomu správne. Taký SZČO ti vlastne pri preplatku/nedoplatku zamestnávateľa 100 Sk a viac, dá vedieť "iba" :
- úhrn preddavkov zamestnávateľa (to je z dokladu o príjme)
- vypočítané poistné zamestnávateľa (to je z RZP, z listu SA, resp. XA)
- preplatok/nedoplatok zamestnávateľa (z RZP) ... toto použiješ do prílohy k "Oznámeniu zamestnávateľa" do 6.stĺpca
- a to, že RZP si robil poistenec sám ... vyznačí sa X do 3.stĺpca
hasen
08.08.06,14:51
V "Oznámení o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa" - teda tom, čo mi ako zamestnávateľovi donesie náš SZČO v oddieli II.: údaje o zamestnávateľovi bude napísaná naša spoločnosť? On má vlastne dvoch zamestnávateľov: seba a našu spoločnosť. Pýtam sa preto, lebo mu to aj tak musím vypísať ja, keď to chcem mať v poriadku.
ďakujem za odpoveď
Orsz
08.08.06,16:48
Nevie niekto, či treba odovzať oznámenie zamestnávateľa, ktoré by bolo nulové? To znamená, že toto RZZP nevykonal, lebo nikomu nevznikla povinnosť, vydal len 2 potvrdenia pre konateľov, tým vznikol nedoplatok vo výške len 1,-sk.
matafe
09.08.06,04:22
Nevie niekto, či treba odovzať oznámenie zamestnávateľa, ktoré by bolo nulové? To znamená, že toto RZZP nevykonal, lebo nikomu nevznikla povinnosť, vydal len 2 potvrdenia pre konateľov, tým vznikol nedoplatok vo výške len 1,-sk.

Nie je potrebné zasielať Oznámenie zamestnávateľa o prepl./nedopl.

Oznámenie zamestnávateľa sa zasiela vtedy, ak zamestnávateľ urobil aspoň 1 RZP za svojho zamestnanca alebo ak mu došlo aspoň 1 oznámenie o preplatku/nedoplatku zamestnávateľa (od tých zamestnancov, ktorým vydal potvrdenie o príjme) vo výške 100 Sk a viac. (§2 ods. 12 ... vyhlášky MZ SR č. 239/2006 Z.z.)
matafe
09.08.06,04:37
V "Oznámení o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa" - teda tom, čo mi ako zamestnávateľovi donesie náš SZČO v oddieli II.: údaje o zamestnávateľovi bude napísaná naša spoločnosť? On má vlastne dvoch zamestnávateľov: seba a našu spoločnosť. Pýtam sa preto, lebo mu to aj tak musím vypísať ja, keď to chcem mať v poriadku.
ďakujem za odpoveď

V II. oddieli sú údaje o zamestnávateľovi, za ktorého bolo RZP robené. Najlepšie je, ak spolu s dokladom o príjme bolo zamestnancovi odovzdané aj predvyplnené Oznámenie o nedopl/prepl zamestnávateľa (I., II.oddiel) a zamestnanec by po urobení RZP vyplnil III., IV. a V.oddiel.

Zamestnanec, ktorý mal dvoch zamestnávateľov, musel mať aj 2 doklady o príjme a následne pri RZP musel použiť 2 listy SA (resp. SX), za každého zamestnávateľa zvlášť.
Oznámenie o prepl/nedopl vypĺňa na základe výsledkov z RZP z listov SA(XA) za každého zamestnávateľa zvlášť (samozrejme, ak prepl/nedopl zamestnávateľa je aspoň 100Sk).
Orsz
09.08.06,10:16
Nie je potrebné zasielať Oznámenie zamestnávateľa o prepl./nedopl.

Oznámenie zamestnávateľa sa zasiela vtedy, ak zamestnávateľ urobil aspoň 1 RZP za svojho zamestnanca alebo ak mu došlo aspoň 1 oznámenie o preplatku/nedoplatku zamestnávateľa (od tých zamestnancov, ktorým vydal potvrdenie o príjme) vo výške 100 Sk a viac. (§2 ods. 12 ... vyhlášky MZ SR č. 239/2006 Z.z.)


Ďakujem, Matafe.
Arava
14.08.06,09:41
Prosím poraďákov o radu
Ak za zamestnanca podáva ročné zúčtovanie niektorý z jeho zamestnávateľov ( v priebehu roka 2005 mal 2 zamestnávateľov postupne) a výsledkom ročného zúčtovania je nedoplatok prvého jeho zamestnávateľa, zamestnávateľ ktorý vykonal ročné zúčtovanie, je povinný oznámiť výšku jeho nedoplatku do 31.7.2006 predchádzajúcemu zamestnávateľovi. A ktorý zamestnávateľ uhradí zdravotnej poisťovni tento nedoplatok za zamestnávateľa??? prvý zamestnávateľ alebo ten ktorý vykonal ročné zúčtovanie poisteného???:rolleyes:
Tweety
14.08.06,09:44
Prosím poraďákov o radu
Ak za zamestnanca podáva ročné zúčtovanie niektorý z jeho zamestnávateľov ( v priebehu roka 2005 mal 2 zamestnávateľov postupne) a výsledkom ročného zúčtovania je nedoplatok prvého jeho zamestnávateľa, zamestnávateľ ktorý vykonal ročné zúčtovanie, je povinný oznámiť výšku jeho nedoplatku do 31.7.2006 predchádzajúcemu zamestnávateľovi. A ktorý zamestnávateľ uhradí zdravotnej poisťovni tento nedoplatok za zamestnávateľa??? prvý zamestnávateľ alebo ten ktorý vykonal ročné zúčtovanie poisteného???:rolleyes:
Uhradí ten, ktorý má nedoplatok, teda prvý.:eek:
Arava
14.08.06,09:55
Uhradí ten, ktorý má nedoplatok, teda prvý.:eek:
Ďakujem za rýchlu odpoveď a prajem krásny deň:)
matafe
14.08.06,09:57
Prosím poraďákov o radu
Ak za zamestnanca podáva ročné zúčtovanie niektorý z jeho zamestnávateľov ( v priebehu roka 2005 mal 2 zamestnávateľov postupne) a výsledkom ročného zúčtovania je nedoplatok prvého jeho zamestnávateľa, zamestnávateľ ktorý vykonal ročné zúčtovanie, je povinný oznámiť výšku jeho nedoplatku do 31.7.2006 predchádzajúcemu zamestnávateľovi. A ktorý zamestnávateľ uhradí zdravotnej poisťovni tento nedoplatok za zamestnávateľa??? prvý zamestnávateľ alebo ten ktorý vykonal ročné zúčtovanie poisteného???:rolleyes:

Zjednodušene povedané nedoplatok za zamestnávateľa si uhrádza ten zamestnáveteľ, ktorému vnikol nedoplatok, preto sa nedoplatky zamestnáteľov oznamujú. (V tomto prípade 2.zamestnávateľ oznámi 1. zamestnávateľovi jeho nedoplatok, samozrejme ak je výške aspoň 100 Sk a 1. zamestnávateľ si ho musí uhradiť spolu s ostatnými svojimi nedoplatkami.)

Nedoplatok zamestnanca sa strhne z výplaty zamestnancovi u toho zamestnávateľa, ktorý RZP vykonal. (V tomto prípade u 2. zamestnávateľa).
janasl
17.08.06,07:38
Ak som SZČO, iné príjmy nemám (ani iných zamestnancov), teda podal som RZ typu B a vyšiel mi preplatok asi Sk 3000,- . Mám aj ja povinnosť sám za seba oznámiť tento preplatok ZP. Ak áno, na tom istom tlačive ako klasický zamestnávatelia?
Ďakujem za odpoveď
katkaj
17.08.06,07:42
Ak som SZČO, iné príjmy nemám (ani iných zamestnancov), teda podal som RZ typu B a vyšiel mi preplatok asi Sk 3000,- . Mám aj ja povinnosť sám za seba oznámiť tento preplatok ZP. Ak áno, na tom istom tlačive ako klasický zamestnávatelia?
Ďakujem za odpoveď

Ty si to oznámil podaním RZZP. Teraz už len čakáš na korunky z poisťovne :)