IvetaH
13.12.17,18:30
Už som sa to pýtala v 9/2017 ale bez odpovede. Prosím vás poradte mi, či fakturujem službu alebo materiál, leb je koniec roka - všetko mám ako službu ale nákup mám materiál.
"Klient má fanklub, ak sa chce niekto dostať do klubu, kúpi si členstvo jednorázovo, dostane kartičku a ešte aj reklamné predmety tričko a šiltovku. Každý rok niečo iné. Mám to všetko zaúčtované ako predanú službu. Mám to prosím vás správne? Kartička člena oprávňuje navštevovať akcie klubu za 25% normálneho vstupného na rok."
Ďakujem a sorry, že sa pýtam 2x, ale musím.
Tweety
13.12.17,17:43
Podľa mňa ani materiál ani služba. Členské patrí na 648.
IvetaH
13.12.17,18:45
Prosím ťa a z pohľadu DPH? Predaj je aj do ČR občanom a miesto dodania je ČR, fakturuje všetko bez DPH ale má IC DPH SK. Ďakujem
UctoPRO
14.12.17,11:15
Záleží to od povahy vášej povinnosti viesť účtovníctvo a tržieb. Materiál to isto nie je. Kartička je iba dôkaz, niečo ako platobná karta ale samostatne kartička je osobe nanič, ak už zrušila členstvo.
IvetaH
14.12.17,12:47
Ďakujem, ale priznám sa, nerozumiem ti. Ide o klasickú sročku, ktorá prevádzkuje fanklub. Registrácia na DPH len §7 kvôli službám prijatých zo zahraničia.
UctoPRO
14.12.17,13:20
Ide o formu učt ovania - u vás - podvojné účtovníctvo. Tržby - je prevaha tržieb v predaji členstva? alebo Predaj členstva je iba čiastková aktivita. Poslal som správu.