Vojtasová
01.08.06,13:55
Chcela by som vedieť, kde do daňového priznania mám dať toto: Je to podnikateľ, platiteľ DPH na Slovensku, ktorý vykonáva pomocné natieračské práce na budove v Čechách pre českého platiteľa DPH.Vystavila som faktúru v Sk bez DPH podľa zákona od DPH, kde som sa dočítala, že v § 15 ods. 8 si český platiteľ DPH urobí samozdanenie. Dole som uviedla aj prepočet kurz NBS dňom vystavenia faktúry.
Mám to správne? A kde s tým do daňového priznania. Poradí mi niekto ? Začínam a ďakujem za radu.
Zuzka
01.08.06,12:08
Služby vykonané pre platiteľa v EU sa v daňovom priznaní neuvádzajú.
BOBY
01.08.06,12:21
súhlasím, vediem len v operatívnej evidencii DPH - oslobodené podľa § 15 alebo §16
Jana Acsová
01.08.06,12:41
Chcela by som vedieť, kde do daňového priznania mám dať toto: Je to podnikateľ, platiteľ DPH na Slovensku, ktorý vykonáva pomocné natieračské práce na budove v Čechách pre českého platiteľa...Otázku ste pôvodne zadali vo vypracovaných otázkach a nevšimli ste si napríklad toto:
http://www.porada.sk/t19078-sluba-dodana-v-zahraniei.html
Jana Acsová
01.08.06,12:46
Vystavila som faktúru v Sk bez DPH podľa zákona o DPH, kde som sa dočítala, že v § 15 ods. 8 si český platiteľ DPH urobí samozdanenie. Dole som uviedla aj prepočet kurz NBS dňom vystavenia faktúry.
Mám to správne? A kde s tým do daňového priznania.Nepatrí to pod § 15 ods. 8, tam ste sa to zrejme nedočítali. Ak sa jedná o práce na nehnuteľnosti, tak tieto služby patria pod § 15 ods. 2. Faktúru vystavujete podľa § 73 a uvádzate na nej aj odvolávku na spomínaný § 15, podľa ktorého je miestom dodania iný členský štát. Na faktúre nemusíte uvádzať prepočet kurzom NBS, iba ak ste sa na tom s odberateľom dohodli.
Vojtasová
02.08.06,11:39
Ďakujem všetkým, ktorí sa ozvali. Som tu len krátko a tak sa učím. Ešte, čo to neviem nájsť, ale pokúsim sa "nezavadzať" zbytočnými otázkami. Ešte raz díky. Vojtasová