Marian5871
15.12.17,11:49
Zdravím chcem sa pýtať jazdil som v uk bez poistky policajti má namerali o29 míľ viac a bez insurensu auto mi samozrejme zobrali a prišiel mi papier že mám poslat vodičský preukaz na súd ?? Chcem sa spýtať či môžem jazdiť teraz na svk ??
arizona
15.12.17,11:30
Ak mas vodicak,tak ano
misoft
15.12.17,13:12
Nuž.... v UK prídeš o vodičák, odoberú ti ho = nemôžeš jazdiť - ale len v UK!
Keďže vodičák je verejná listina SR, UK strana ho odošle na Slovensko, kde si vyzdvihneš. Keďže priestupok sa nestal na Slovensku, PZ SR nemá dôvod ti ho zadržiavať a vrátia ti ho a budeš môcť ďalej jazdiť v krajinách EÚ okrem UK.
misomiso
15.12.17,17:36
Bez PZP, rychlo, este si zabudol napisat, ze si isiel v protismere po lavej strane cesty...
misoft
15.12.17,18:21
No.... keď sa niekedy človek pozrie na naše cesty a parkoviská.... bisťu, kopa nesprávne skonštruovaných áut jazdí a parkuje... lebo majú zle namontovaný volant....:D
profesional
15.12.17,21:15
UK súd smie žiadať o vydanie iba VP vydaného v UK. VP je vlastníctvom SR a nie teba. Ak nebol zadržaný na mieste a zaslaný na SR, súdny príkaz nemá žiadnu vykonateľnosť. Stačí dať súdu vedieť, že tvoj VP je slovenský a že im ho teda vydať legálne nemôžeš.

Ak si šoféroval v UK na slovenský VP po dobu minikálne 90 dní, tak si nesmel použiť slovenský VP a mal si požiadať o výmenu za anglický. Ak si tak neurobil, budeš považovaný za osobu šoférujúcu bez platného VP.

Suma sumárum, zrejme dostaneš za tvoj delikt sumárnu pokutu do 10.000 GBP a zákaz šoférovania na území UK na 5 rokov. Plus nahradiť trovy konania.