hana.m.
01.08.06,14:38
Ahojte.
Chcela by som sa poradit ohladom vyberu odborneho lekara - gynekologa. Mozem si vybrat gynekologa aj mimo obvodu do ktoreho patrim podla trvaleho bydliska? Dlhodobo byvam a pracujem v ZA, napriek tomu mam trvale bydlisko stale na vychode Slovenska. Myslite, ze by to mohol byt problem pre lekara alebo pre VSZP?
Vopred dakujem.
Gabi03
01.08.06,12:47
Môžeš si vybrať kohokoľvek chceš. Ale mal by mať zmluvu s tvojou zdravotnou poisťovňou.
Dada
01.08.06,12:54
A ešte lekár, ku ktorému chceš ísť ťa musí chcieť aj vziať.
hana.m.
01.08.06,12:58
Velmi pekne dakujem. Predpokladam ze zmluvu s VSZP ma, pretoze sa ma na poistovnu pytala a objednala ma o tri tyzdne. Len som zabudla povedat o tom trvalom bydlisku a nevedela som ci z toho nebude problem... Dakujem.:)
Dada
01.08.06,13:00
Od "starého" lekára by si mala mať "Výpis zo zdravotnej dokumentácie" a s tým papierom potom ísť za tým "novým" lekárom.
alternativa
01.08.06,19:54
Mam takuto skusenost s vymenou gynekologa: nemala som v minulosti nejaky gynekologicky problem. Dokumentaciu od starej lekarky novy gynekolog nechcel. Urobil kompletne vstupne vysetrenie - krvne analyzy, stery, sono, mamografiu a zalozil mi kartu.
Orsz
01.08.06,20:09
Velmi pekne dakujem. Predpokladam ze zmluvu s VSZP ma, pretoze sa ma na poistovnu pytala a objednala ma o tri tyzdne. Len som zabudla povedat o tom trvalom bydlisku a nevedela som ci z toho nebude problem... Dakujem.:)

Hanka, myslím, že nebude problém, ak si nenahlásila svoje trvalé bydlisko, nemalo by vadiť, že si z opačnej strany Slovenska. Lekári dnes bojujú o pacientov.
Mackovka
02.08.06,04:32
Keď som menila lekára, tak si ten nový sám vyžiadal dokumentáciu od pôvodnej lekárky. U odborných lekárov treba odporúčanie, keď je pacient mimo okresu, ale u gynekológia netreba odporúčanie vôbec.
Dada
02.08.06,04:52
Odporúčanie netreba, ale keď odchádzaš od "starého" lekára, tak sa treba u neho odhlásiť a on by ti mal dať automaticky Výpis z karty.... a s tým už ideš za novým lekárom.
Mackovka
02.08.06,05:20
Mne lekárka, od ktorej som odchádzala nebola ochotná dať výpis zo zdravotnej dokumentácie, ktorú evidovala. Menila som zamestnanie a bolo mi už nevýhodné k nej dochádzať. Ale nový lekár s tým nemal problém, na vyžiadanie výpis poslala.
lenkak
02.08.06,15:13
Nie je problém, aj keď máš inde trvalý pobyt, či sa jedná okresu, či kraja. Podstatné je, že Ťa chce evidovať.