hrabenka
18.12.17,14:07
Dobrý deň, prosím o radu, som vdova a moje deti by sa chceli vzdať dedičstva v môj prospech ale žijú v zahraničí.Bude problém s overeným dokladom zo zahraničia ? Bude to akceptované? Ďakujem vopred za odpoveď.
ivka70
18.12.17,13:14
Nie ,nebude problem.
Overit slovensky doklad si mozu dat aj na slovenskej ambasade, je to uplne rovnake overenie ako u notara na SK.
Pripadne mozu zahranicneho notara, tam si len treba overit ,ci sa da aj cudzojazycny (SK Pre neho) text overit, alebo treba povodny text a potom uradny preklad.
Z CR napriklad nie je nutny ziadny preklad.
Katy a R
18.12.17,13:15
správne som pochopila - že teraz bude dedičské konanie po tvojom zosnulom manželovi?
V tom prípade stačí, ak ti deti dajú súhlas na zastupovanie - a ty ich jednoducho zastúpiš - a uzavrieš aj za nich dedičskú dohodu - tak, ako uznáte za vhodné (aj napr že všetko pripadne tebe) . Netreba sa vzdávať dedičstva!
Tlačivko splnomocnenia ti dá notár (keď tam pôjdeš prvý-krát) - aj mailom môže poslať deťom - a oni ti pošlú späť podpísané (netreba ani overený podpis)
vicktor
18.12.17,13:45
Notar overuje iba totoznost podpisujucej osoby, nie obsah listiny.
Potom by mohol overit podpis na papieri nech je madarsky ci rusky.
(Csaba neeeblazni)
Len ci to notarovo vyhlasenie akceptuje prijimajuca strana.
hrabenka
18.12.17,15:40
dedičské konanie už bolo pred 10 rokmi no teraz vznikol podiel z akýchsi pozemkov po rodičoch manžela ktoré sa vôbec neočakávalo.
Katy a R
18.12.17,19:38
je to vlastne to isté - aj keď ide o DK po predkovi manžela ... priložím ti vzor, čo sme my dostali pred časom ... :)