Mabis
18.12.17,16:36
chcem sa opytat ako je to s odstranenim azbestovej strechy viem ze je potrebna nejaka firma co to vykonava , pripadne viete poradit nejaku v presovskom kraji za rozumnu cenu lebo ked mam velku strechu vyjde ma to pekne draho to nova ma tolko nevyjde
bodliak
18.12.17,15:41
Tak v prešovskom kraji, pokiaľ to nie je moc na očiach, by som si to radšej dal dole sám... Pokiaľ sa to nepíli, neláme, nebrúsi, je to neškodné. Ale tie prachy, čo za to chcú "kozmonauti", sú nekresťanské.
Mabis
18.12.17,15:43
ved toto, no problem je ze je to v strede dediny
buchač
18.12.17,15:46
bodliak ....a kde urveš ten odpad ?
Ak by sa našla dobrá duša, čo by to bonzla, nuž pokuta 664€.
A nevravím o trestnom stíhaní za verejné ohrozenie.
bodliak
18.12.17,16:28
Verejne ohrozenie čoho ? Ležalo to na streche 30 rokov, koho to ohrozovalo ? 644 môže byť v pohode v porovnaní s tým, čo chcú "kozmonauti".

BTW, kľudne si to nechám uložené na kope, niekde za šopou. Bude toho koľko, kubík, dva ? To nie je rádioaktívne...
buchač
18.12.17,16:32
So mnou sa nehádaj...ja som zákony nevytváral. ;)
Na nete nájdeš príslušné linky.
misomiso
18.12.17,16:33
Dat dole by nebol problem, dokonca by si mohol aj dodrzat predpisany postup ktory uplatnuju specializovane frmy. Staci, ak krytinu postriekas pred demontazou penetrakom, das dole s respiratorom a zabalis do igelitu. Ale co potom s tym dalej? Specialna skladka.
buchač
18.12.17,16:41
Čo je to rozumná cena...to je každého vecou jeho účtu.

Otázka je, prečo sa púšťaš do odstránenia.
Či musíš alebo len chceš.
Skús dať niečo bližšie, presnejší dôvod odstránenia strechy.
Mabis
18.12.17,17:50
a to je pokuta len od 664 do 16 000 e
taiko
18.12.17,19:27
vicktor
19.12.17,07:23
Pred casom bol na bazosi inzerat - darujem azbestovu krytinu za rozobratie a odvoz. :D
Ferdosondo
21.12.17,04:27
a ja mám na chalupe azbestovú krytinu po starých rodičoch uskladnenú cca 40 rokov. Vyzerá ako nová - ak by dakto chcel :)
pavol54
21.12.17,05:32
Ako je na Slovensku zvykom "švacnúť do járku vedľa cesty, alebo pestovateľovi na kraj poľa nech sa niekto postará" Ale nie že to niekto zoberie ako vážnu radu:)
allgreen
21.12.17,06:33
tak som raz rozmýšlal keby kúpim dom s azbestovou strechou, ako ju odstániť. Napadlo mi požičať si dodávku, u kamoša dať spraviť potlač to auto "vývoz nebezpečných odpadov" alebo niečo podobné. Zakryl strechu fóliou a svojpomocne odstánil. Kvalitný respirátor je samozrejmosť, no a nad vývozom som sa nezamýšlal.
jelalim
21.12.17,07:02
Dat to dole svojpomocne a potom uskladnit na 40 rokov za sopu je skutocne debilny napad. Jednoznacne a z viacerych aspektov, na toto treba "kozmonautov"!!!
dmc
21.12.17,07:06
...aj z raketoplanom
Nandrolon
21.12.17,07:21
Sa robí z toho veľké a zbytočné haló. Si pamätám, keď sme v 1989 dávali dole stenu, toho "eterniku" boli poriadne kopy, všade kúdoly prachu, hádzali sme ho aj do ohňa, kde to riadne trieskalo. V železiarstvách sa normálne pílkou rezali na počkanie na pulte dosky pod variče. Podľa dnešného pohľadu na azbest by sme už mali byť všetci XX rokov po smrti...
pavol54
21.12.17,07:26
Najväčším problémom je postupná erózia a a oddeľovanie častíc do ovzdušia. Teda nemal by byť problém to samostatne odviezť na skládku nebezpečného odpadu tohoto druhu. Ak má majiteľ napríklad po nejakej víchrici poškodenú strechu, nemôže čakať kým mu ju zmontuje špeciálne komando.
vicktor
21.12.17,07:46
len pockaj zopar desatroci...
Nandrolon
21.12.17,09:30
BUBUBU...
Dúfam, že zakážu aj u nás vykurovať výrobné haly kaliacimi pecami. V nemecku je to zakázané, tá istá firma u nás to takto prevádzkuje.
Tí naši pracovníci majú koľko desaťročí čakať, keďže vdychujú rozprášené emulzie chemikálií?
misoft
21.12.17,20:02
Neostáva ti nič iné, len použiť firmu, ktorá má na to oprávnenie - s nakladaním s nebezpečným odpadom.
http://www.strechym.sk/?utm_source=zoznam.sk&utm_medium=katalog&utm_campaign=firemny-profil
http://www.astana.sk/index.php
http://www.lama-strechy.sk/sluzby.html
buchač
21.12.17,21:14
Dal som pred troma dňami otázku...ale dotazovateľ už asi našiel dajakých prešovčanov za slušnú cenu (:D :D :D), čo eternit dávajú dole a berú domov ako súčasť platby.

Ale k veci by som povedal asi len toľko, že ja by som sa vybral touto cestou.
http://www.drevoastavby.cz/drevostavby-archiv/stavba-drevostavby/strecha/2476-mate-na-strese-eternit-vyuzijte-pro-rekonstrukci-asfaltove-3d-pasy
Strecha je hotová za víkend...videl som na vlastné oči pár hotových.
Je ale samozrejmosťou, že samotná strecha by mala byť v poriadku.
bettylou
22.12.17,03:34
a nemal by fúkať silný vietor
charles91
31.03.19,20:30
Za starým neobývaným domom máme asi 4 eternitové tably. Sú tam roky, slúžili niekedy dávno na zakrývanie dreva. Co s nimi. Ako sa ich legálne zbaviť? Rozoberať netreba nic. Ale volať firmu pre 4 tably ? Je nejaká taká firma v BJ okrese? Na internete som nenašiel žiadnu.
buchač
01.04.19,05:40