ali8
01.08.06,16:19
Dobrý deň poraďáci, prosím poraďte mi niekto ako má vyzerať pracovná zmluva pre zamestnanca, ktorý je čiastočný invalid, má preukaz ZŤP/je s ťažším zdravotným poistením/, chceme ho zamestnať od 1.8.2006 a neviem si poradiť čo všetko má zmluva obsahovať. Ďakujem pekne za trpezlivosť pekný deň.Pa
Zoltán Kovács
01.08.06,15:22
Dobrý deň poraďáci, prosím poraďte mi niekto ako má vyzerať pracovná zmluva pre zamestnanca, ktorý je čiastočný invalid, má preukaz ZŤP/je s ťažším zdravotným poistením/, chceme ho zamestnať od 1.8.2006 a neviem si poradiť čo všetko má zmluva obsahovať. Ďakujem pekne za trpezlivosť pekný deň.Pa

Pracovná zmluva by mala mať tie isté náležitosti ako u zdravého zamestnanca. Do náplne práce by som ešte prípadne uviedol, že vykonávaná práca zodpovedá jeho zdravotnému stavu. Do osobného spisu by som založil kópiu rozhodnutia z SP o invalidite, aby si mal podklad na zníženú sadzbu poistného do ZP.
ZuzanaP
02.08.06,03:53
Ja si zakladám aj kópiu preukazu ZŤP. Na zdravotnej poisťovni odo mňa žiadali kópiu rozhodnutia zo SP o invalidite + kópie preukazov ZŤP zamestnancov, pri ktorých uplatňujeme zníženú sadzbu na poistnom.
inuš
02.08.06,06:53
A na začiatok by som doporučila prac.zmluvu na dobu určitú, nakoľko aj my sme mali zamestnaného inval. dôchodcu na dobu neurčitú , ktorý robil problémy a nemohli sme mu dať výpoveď - je tam treba predchádzajúci súhlas NUP.
ali8
02.08.06,07:10
Ešte jedná otázka k tomu, je správne ak mu napíšem polovičku min. mzdy t.j. 3450,-Sk?
Zoltán Kovács
02.08.06,07:12
Ešte jedná otázka k tomu, je správne ak mu napíšem polovičku min. mzdy t.j. 3450,-Sk?

Jedine v tom prípade ak má polovičný úväzok.
Zita4
02.08.06,07:23
Ešte jedná otázka k tomu, je správne ak mu napíšem polovičku min. mzdy t.j. 3450,-Sk?
Podľa zákona o minimálnej mzde č. 90/1996 § 2 ods. 1 písm. d) invalidní dôchodcovia majú minimálnu mzdu 50 % sumy životného minima. Takže by to malo byť dobre.