Marianna01
01.08.06,17:02
Prosím vás o radu - môžem zaradiť do účtovníctva nákup kvetov (v kvetináčoch) z dotácie Krajského úradu, ak sa práve zariaďuje interiér daného centra?
Ďakujem
Melnick
01.08.06,15:10
Prosím vás o radu - môžem zaradiť do účtovníctva nákup kvetov (v kvetináčoch) z dotácie Krajského úradu, ak sa práve zariaďuje interiér daného centra?
Ďakujem Marianka nemáš určené ,na ktoré oprávnené výdavky môžeš dotáciu použiť?
Marianna01
02.08.06,13:32
Marianka nemáš určené ,na ktoré oprávnené výdavky môžeš dotáciu použiť?

Nemám konkrétne. Mám rozpočtové opatrenie, program 078 - Národný program výchovy, vzdelávanie mládeže... výdavky - bežné výdavky. Nič viac. Takže som z toho mimo - čo sú bežné výdavky?
Ináč, zatiaľ iné príjmy nemám, len z dotácie. Čochvíľa však začnú prispievať členovia "zápisným" alebo čo to bude. Takže budem môcť urobiť časť úhrad práve z týchto zdrojov, len si nie som istá, či aj tieto príjmy a výdaje hradené z týchto príjmov sú neovpl. ZD. :confused: Študujem za pochodu...:cool:
Marianna01
02.08.06,19:30
posúvam... :)
Melnick
02.08.06,20:05
posúvam... :)Marianka členské príspevky patria medzi príjmy,ktoré nesmú ovplyvniť ZD
Marianna01
04.08.06,07:50
Marianka členské príspevky patria medzi príjmy,ktoré nesmú ovplyvniť ZD

OK, a kvetiny z dotácie sú bežnými výdavkami?
Melnick
04.08.06,21:43
OK, a kvetiny z dotácie sú bežnými výdavkami?
Dovolila by som si súhlasiť,ale počkajme aj na názory/skôr skúsenosti/ iných.:)
Danila
05.08.06,13:16
Marianka, ja by som tie kvety považovala za bežné prevádzkové náklady, navyše ide o centrum pre deti a nič nie je dôležitejšie pri ich výchove, ako kultúrne, zdravé prostredie. Takže tá dotácia aj v tomto prípade bude použitá účelne. Pri povinnom ročnom zúčtovaní zistíš, či sme mali správny názor.
Marianna01
05.08.06,18:03
Ďakujem dievčatá, veľmi ste mi pomohli. :):):)
ondrejvla
05.08.06,18:25
Marianna01, pravdepodobne sa jedná o príspevkovú organizáciu, keďže dostávaš dotáciu od nadriadeného orgánu. Na čo môžeš použiť dotáciu by si mala mať rozpracované v prílohe štatútu. Ak sa jedná o centrum pre deti a je to zriadené za účelom mimoškolského vzdelávania mládeže tak určite je nákup kvetov daňovým nákladom, v prípade príspevkovej organizácie účtuješ cez účty tr.9 a ich analytiku.
Marianna01
06.08.06,17:25
Marianna01, pravdepodobne sa jedná o príspevkovú organizáciu, keďže dostávaš dotáciu od nadriadeného orgánu. Na čo môžeš použiť dotáciu by si mala mať rozpracované v prílohe štatútu. Ak sa jedná o centrum pre deti a je to zriadené za účelom mimoškolského vzdelávania mládeže tak určite je nákup kvetov daňovým nákladom, v prípade príspevkovej organizácie účtuješ cez účty tr.9 a ich analytiku.

Je to nezisková organizácia. Majú síce rozpočet, ktorý je rozdelený na 2 časti - časť na mzdy, ďalšia na bežné výdavky. Tie však konkrétnejšie nie sú rozoberané. Išlo mi o to, či bežnými výdavkami môžu byť aj kvety.
učtovka
27.10.10,11:24
Nevie mi niekto poradiť ako by mal vyzerať rozpočet neziskovej organizácie poskytujúcej všeobecne prospešné služby?
Kristina27
01.12.10,10:05
Je to nezisková organizácia. Majú síce rozpočet, ktorý je rozdelený na 2 časti - časť na mzdy, ďalšia na bežné výdavky. Tie však konkrétnejšie nie sú rozoberané. Išlo mi o to, či bežnými výdavkami môžu byť aj kvety.

Áno, ja účtujem v neziskovej org., špec.-pedagog. poradňa, nákup kvetov v kvetináčoch, zábavné pomôcky pre deti, rôzne dekoračné predmety som dávala ako bežné výdavky z dotácií /buď z kraja alebo z mesta/. Veď tie deti prídu stresované, tak im aspoň to prostredie trochu spríjemnime. Určite sa lepšie cítime v pekne útulne zariadenej kancelárii! :)
Kristina27
03.01.11,07:37
našla som na porade tento link:
http://www.porada.sk/t142084-uplne-znenie-ekonomicka-klasifikacia-rozpoctovej-klasifikacie.html
prečítaj si 600-bežné výdavky: je tam uvedené, čo všetko sa v neziskovkách môže dávať do výdavkov a ako.
Super pomôcka.
Ďakujeme poraďákovi - Suzvedava.