Aylla
20.12.17,06:18
Ahojte, kúpila som si jednu položku na Ebay-i, avšak pri prezeraní ďalších obrázkov od tej istej položky, som zistila, že tovar je mierne odlišný od prvej fotky. Spýtala som sa predajcu, ktorý z tých dvoch vlastne tovar predáva. Žiaľ, práve ten, ktorý som nechcela. Moja transakcia cez Paypal prebehla 12.12., ten rozdiel som si všimla 14.12 a v ten istý deň mi odpísal, že mi vráti peniaze do večera: "I refund money to evening", lenže doteraz nenabehlo od neho nič. Ako by som mala postupovať? Čakať ešte, napísať predajcovi, alebo už to riešiť cez Resolution Centre? Dodám ešte, že mal 99,6% pozitívnych feedbacks, ale bol najprv mrzutý, lebo on nevidel ten rozdiel, otvoril Case, no po dôkladnom vysvetlení vymenil fotky.
taiko
20.12.17,08:09
5 dni ? Uz by som otvoril case v Resolution Centre. Otazka ale je ci to uz neposlal.
Chobot
20.12.17,09:10
Záleží od predajcu. Na tvojom mieste by som počkal, verím, že tá platba nabehne. Predajcovia si nechcú kaziť meno kvôli pár eur.

Mne tiež poslali raz LED svietidlo zapustené do steny. Ja som chcel také na stenu, aj na obrázkoch mali to na stenu. Reklamoval som a poslali mi nový tovar, správny zadarmo. Navyše aj pôvodný tovar som si mohol ponechať, nemusel som posielať späť. Išlo o položku cca 6 EUR.

Ale ako som napísal na začiatku - eBay je len trhovisko, každý predajca môže byť iný. eBay to nebude riešiť, pretože tovar si dostala. Treba to vyreklamovať u predajcu. V najhoršom prípade si to kúpiš ešte raz a dáš mu zlé hodnotenie. Ale s tým počkaj, to môžeš aj po mesiaci.

Uvedom si, že teraz je pred vianocami a je zhon. Možno len zabudol, alebo nestíha vybavovať. Tí predajcovia na eBay sú väčšinou fyzické osoby, alebo rodinné podniky. Napíš mu ešte raz, že neeviduješ vrátenie peňazí.
Aylla
20.12.17,09:23
Tovar som nedostala. On ho neposlal. Nie je to veľká položka, ale predsa..(16,48 eur). Tiež verím, že snáď je to ešte v transakcii.

Paypal aj Ebay majú napísané, že ak mi ešte nevrátil predajca peniaze, aby som skôr ako kontaktujem ich (Ebay a Paypal), napísala predajcovi. Lenže ten bol dosť nevrlý, tak ho ešte nechcem dráždiť.

Ďalej som vyčítala, že transakcia Paypalu na kartu môže trvať aj 30 dní, teda ak som správne porozumela ("It may take up to 30 days for the card to be credited.") a na Ebay-i píšu, že predajca má 10 dní na vrátenie ("If you approve the cancellation request and the buyer has already paid for the item, you have 10 days to refund the buyer"). Len neviem, či mám čakať 10 + 30 dní, alebo či transakcia prebieha zvyčajne za 1-2 dni.

Som nová na Ebay-i, nákup bol z Ruska. Najprv asi počkám ešte a uvidím neskôr. Každopádne vďaka za odpoveď. :)
Aylla
20.12.17,09:27
To práve neviem, nakoľko Ebay píše, že predajca má 10 dní na vrátenie a Paypal, že ukáže na konte do 30 dní. Teda, ak som správne porozumela. Ako dlho zvyčajne trvá transakcia? Objednávala som z Ruska.
Chobot
20.12.17,09:41
Neviem, kde pozeráš vrátenie peňazí. Najprv prebehne vrátenie na tvoj účet v PayPal a potom sa dobropisuje cez platobnú kartu, ktorá je pričlenená k účtu PAyPal a príde ti položka na tvoj účet, ku ktorému bola plat. karta vydaná.

Môžeš si ešte pozrieť priamo účet PayPal, či to už tam nenabehlo.
taiko
20.12.17,10:45
Nuz tak si uchovaj vsetku komunikaciu a cakaj 10 dni.
Ja som vsak raz cakal 10 dni a Poliak si zrusil konto na paypal-e ;)
Aylla
20.12.17,11:39
Hm, no, ľudia sú všelijakí. Ďakujem Ti za odpoveď :)
Aylla
20.12.17,11:42
Pozerám aj na účte, aj na Paypale. Ešte raz, ďakujem.
bettylou
22.12.17,02:17
inak, napísal ti, že vráti peniaze večeru a nie, že do večera. To by bolo (till the evening). a do ktorého večera tam tiež asi nešpecifikoval...
Aylla
22.12.17,04:38
Ja viem, ale predpokladám, že to tak myslel. Mal viacero chýb v angličtine.
Chobot
22.12.17,08:02
Je naivné očakávať od ruského kšeftára, že bude mať správnu anglickú gramatiku.