tomtr
20.12.17,08:18
Ak áno, je táto služba aj spoplatnená. Mám Slovenskú sporiteľňu.
buchač
20.12.17,07:25
Ešte mi povedz, že to chceš urobiť cez IB a ma trafí....
tomtr
20.12.17,07:27
Láskavo sa ukľudni a nerob zo mňa hlupáka. Ku vkladným knižkám žiaden IB nie je.
tomtr
20.12.17,07:31
A keď už máš múdre reči tak použi schopnosť čítať ako sám píšeš. Nikde som nepísal, že to idem robiť cez IB. Fakt z tvojej strany drzé a arogantné.
buchač
20.12.17,07:51
Zvykaj si...niekto je síce (možno) drzý a aj (určite) arogantný...no rozhodne viac informovanejší, múdrejší.
Hlupáka z Teba nerobím...zvládaš aj sám...;) :D

Máš dve možnosti :
1. Zatelefonovať na najbližšiu pobočku
2. Ísť osobne
Alebo mám za Teba ja urobiť ? Kľudne môžem...mám v kontaktoch uložené číslo na "moju"bankárku v SLSP.

Ale šak sa zamysli (bude ťa to asi aj bolieť), čo vyplýva z vkladnej knižky.
- je možný len osobný kontakt
- ja poznám len vklady a výbery
- presun neexistuje
- čiže vyberieš z VK a následne urveš na účet
- poplatky sú podľa cenníka

Zložité, alebo si pochopil ?
tomtr
20.12.17,07:56
nemám sa čo zamýšľať, dá sa diskutovať aj slušne. Sám si domýšľaš niečo čo som nepísal. Ale ked má niekto veľké ego tak debata je zbytočná.
buchač
20.12.17,12:52
KEĎ VRAVÍM, že NIE...tak to aj znamená, ŽE NIE:


https://www.slsp.sk/sk/ludia/sporenie/vk-sporobonus#mozem-z-vkladnej-knizky-realizovat-jednorazovy-prevodny-prikaz


P.S.:
Odkaz pre zadávateľa a aj pre 896ku.

Keď vravím, že som múdrejší a aj informormovanejší, tak aj znamená, že JE TO FAKT.
Že som arogantný...to je tiež fakt. ;) :D
ivka70
20.12.17,12:53
co je v tom linku, co hovori o tom, ze to nejde?
buchač
20.12.17,13:02
Doplnené...
anet
20.12.17,14:32
Mam VUB a na vkladnu knizku viem previest peniaze cez IB z beznych aj terminovanych uctov, cez IB mam aj prehlad o vkladnej knizke. Ale z vkladnej knizky peniaze previest na bezny ucet neviem, viem ich len vybrat priamo na pobocke z vkladnej knizky. Podla mna nie je mozne previest cez IB peniaze z vkladnej knizky.
buchač
20.12.17,16:01
Hm...

Otázka znie, či je možné previesť love v rámci SLSP...tak sem nemiešaj tú PB.

Nejaká smiešna banka = Poštová banka = najhoršia na trhu ma absolútne netankuje...ergo na ňu seriem.
Banka, ktorá predáva vo svojich pobočkách sracáky, nie je u mňa bankou.
mBank je tiež všetko možné, len nie dôveryhodnou banko.

Ty si pri priehradke PB pani POVEDAL ??? A ona len tak,bez nejakých lajstier, bez podpisu urobila transakciu ?
Tak to hovor vieš komu...

...a ozaj...nejaký link by nebol ? Na potvrdenie tvojich slov ?
anet
20.12.17,16:07
Predpokladam, ze ked "previest" tak asi sa nechysta do banky osobne, a asi by sa nepytal tu na porade. Takze kde je poenta tvojho komentara?
Mária27
20.12.17,16:10
časté otázky v SLSP: Môžem z vkladnej knižky realizovať jednorazový prevodný príkaz?
Nie, vkladná knižka je určená na sporenie a môžete z nej realizovať len hotovostný výber na všetkých našich pobočkách.
Mária27
20.12.17,16:24
Vklady sú upravené v občianskom zákonníku a sú určené na sporenie - prepožičanie peňazí banke za úrok.
Bežné účty sú upravené v obchodnom zákonníku a sú určené na uskutočňovanie platieb.

Vkladné knižky majú číslo, ktoré má dnes formu bežného účtu. S peniazmi na vkladnej knižke sa môže nakladať, teda nielen vyberať. Vždy však treba predložiť vkladnú knižku. Ani exekútor nemôže bez predloženia vkladnej knižky peniaze vybrať.
Na iný účet sa prevedú peniaze najmä pri zrušení vkladnej knižky. Dá sa to urobiť, ak banka súhlasí (za peniaze všetko).

SLSP deklaruje, že prevodné príkazy z vkladnej knižky nerobí. V rámci banky by však presun urobiť mohla - aj keď ako výber (po predložení VK) a následné pripísanie na iný účet.
buchač
20.12.17,16:33
Druhá pointa je - NIE u Poštovej banky, ale u SLSP.
buchač
20.12.17,17:10
Tretia a HLAVNÁ pointa je badateľná vo všetkých tvojich príspevkoch/komentároch...aj keď sa o príspevkkoch nejak nedá veľmi vravieť, no v komentároch máš rečí jak koza bobkov...no nejak tých rád nevidno.
anet
20.12.17,18:39
Ja neviem ako ty, ale pod prevodom rozumiem bezhotovostny platobny styk. Predpokladam ze dnes len malokto ide do banky s papierovym prevodnym prikazom. Z tvojich komentarov usudzujem, ze si osobne na pobocke spravil hotovostny vyber z VK v PB a nasledne v PB hotovostny vklad na ucet vedeny v mB ... nie prevod. Ale niekto, kto sa zasekol vo "vlastnej" pravde je zbytocne nieco vysvetlovat.
buchač
20.12.17,19:04
Po tejto upresňujúcej odpovedi je všetko jasné...TY nie si normálny !!!

Prisámfakt...s tebou sa nedá baviť ani len o počasí...ešte aj tam by si pri slnečnom počasí bol schopný tvrdiť, že prší...

Každú tému dojebrabreš, si schopný dejebabrať.
anet
20.12.17,20:47
Ty si divný! V zadaní otázky sa nikde nepise ze nechce IB. V komentaroch zadavatel sice spomina IB ze k VK IB nie je ... co ja som vyvratila odpovedou, kedze JA pristup k VK mam cez IB. A nikde nepisem ze ZADAVATEL to ma spravit cez IB, ale ze JA to mam takto cez IB. Takze o co konkretne ti ide?
bodliak
21.12.17,05:20
/bez toho aby mi davala hotovost do ruk - bezhotovostne /

Vtipne. Vidim, ze tomu rozumies.
buchač
21.12.17,05:28
896 (Včera 23:19) 1. Zadavatel v upresneni otazky JASNE pise, ze nie cez IB. Ten IB tu dotiahol len buchac, nie zadavatel otazky
====================
Upresnenie nech si nechá.

Ten IB som dotiahol ja...šak jasné.
ALE je potrebné vedieť prečítať ten kontext danej a CELEJ vety a ani iba jedného slova.
Ten IB v súvislosti so zadanou otázkou išlo o podjeb...a o nič iné.

Šak už to chopok...
vicktor
21.12.17,07:37
Cislo, v tej VK mas co napisane - aka transakcia? Vyber alebo bezhotovostny prevod?