Sveťa15
01.08.06,18:20
Ako postupovať pri lízingu pracovného stroja pokiaľ dovozca nie je ochotný vydať už 8 mesiacov potrebné technické dokumenty od stroja a tiež nemá ochotu vybaviť reklamáciu stroja reklamovanú už tri krát /stále neodstránená vada/. Lízingová spoločnosť tvrdí, že sa jej to netýka a odstúpenie od lízingovej zmluvy pre poruchu stroja a s tým spojené náklady by som znášala ja.
Marianna01
02.08.06,18:04
Ako postupovať pri lízingu pracovného stroja pokiaľ dovozca nie je ochotný vydať už 8 mesiacov potrebné technické dokumenty od stroja a tiež nemá ochotu vybaviť reklamáciu stroja reklamovanú už tri krát /stále neodstránená vada/. Lízingová spoločnosť tvrdí, že sa jej to netýka a odstúpenie od lízingovej zmluvy pre poruchu stroja a s tým spojené náklady by som znášala ja.

Ak správne rozumiem, máš prenajatý stroj od leas. spoločnosti. Zrejme si si tento stroj vybrala u nejakého dovozcu a nejaká leasingovka bola ochotná ti to leasovať.
1. V každom prípade, ak máš stroj na leasing, je majetkom leasingovej spoločnosti, a preto je ona podľa mňa povinná postarať sa o odstránenie vád na stroji, pretože nie je možné, aby si na ňom vykonávala činnosti, na ktoré si ho zakúpila. Prezri si však zmluvu, akú máš podpísanú, pretože napr. aj pri leasingu auta si si povinná vady odstrániť sama.
2. Aj tak však nerozumiem, ako mohla leasingovka preleasovať stroj bez technickej dokumentácie! Toto už má leasingovka určite na starosti. To ako keby som Ti ja predala počítač a Ty by si volala do Hong-kongu, aby Ti poslali technickú dokumentáciu k hardisku, z Vietnamu k základnej doske a z Macaa k procesoru... (:cool::D)
babenko1
06.08.06,17:39
2. Aj tak však nerozumiem, ako mohla leasingovka preleasovať stroj bez technickej dokumentácie! Toto už má leasingovka určite na starosti. ver tomu, že je to možné... známy má s tým teraz nenormálne problémy... jeden súd za druhým.. a chcú sa z toho vyzuť.. a robia z neho (ako to slušne napísať)...blbca...