Maya
01.08.06,17:44
Ahojte,
schvalili nam hypotekarny uver a zakladame manzelovu nehnutelnost. Z banky uz mame aj zmluvu o zriadeni zalozneho prava, len neviem ci potrebujem k zmluvam prilozit aj LV, znalecky posudok, geometricky plan.... A ci to musia byt originaly alebo stacia aj fotokopie tychto priloh.
Neviete mi poradit? Chceme urychlene konanie za 8OOO Sk . Plati sa to vsetko v kolkoch alebo alebo v hotovosti? Mozem tu zmluvu zaniest na kataster aj ja ako jeho manzelka alebo potrebujem jeho splnomocnenie?
A ako by mala vyzerat ziadost o o urychlene konanie - co vsetko musi obsahovat?
Vdaka za radu.
endrju
01.08.06,16:05
Ahojte,
schvalili nam hypotekarny uver a zakladame manzelovu nehnutelnost. Z banky uz mame aj zmluvu o zriadeni zalozneho prava, len neviem ci potrebujem k zmluvam prilozit aj LV, znalecky posudok, geometricky plan.... A ci to musia byt originaly alebo stacia aj fotokopie tychto priloh.
Neviete mi poradit? Chceme urychlene konanie za 8OOO Sk . Plati sa to vsetko v kolkoch alebo alebo v hotovosti? Mozem tu zmluvu zaniest na kataster aj ja ako jeho manzelka alebo potrebujem jeho splnomocnenie?
A ako by mala vyzerat ziadost o o urychlene konanie - co vsetko musi obsahovat?
Vdaka za radu. zlezaradil --->
Najprv si dovolím upozornenie, že téma je veľmi zle zaradená. V rubrike "Podvojné účtovníctvo / Zákony, tlačivá, aktuality" si Tvoje otázky všimne možno iba 10% z tých, ktorí by dokázali kvalifikovane odpovedať.
<--- zlezaradil
Teraz aspoň čiastočná odpoveď na Tvoje otázky:

1. Na kataster sa predkladajú zásadne originály alebo overené fotokópie dokladov, na základe ktorých má byť vykonaná akákoľvek zmena.

2. Pred niekoľkokými rokmi som vybavoval niečo podobné. LV nebolo treba predkladať - kataster má kompletný LV k dispozícii (aj záložné právo bude vyznačené v LV); zmluvu o zriadení záložného práva, znalecký posudok a geometrický plán som predkladal v origináli. Je však možné, že za tých niekoľko rokov došlo ku zmene pravidiel.

3. K ostatným otázkam sa nedokážem vyjadriť.
Maya
01.08.06,16:08
Dakujem velmi pekne za odpoved. Nechodim sem dlho tak sa tu este neviem poriadne zorientovat.
ALe aj tak vdaka.