JakubF
21.12.17,15:17
Zdravím . Kúpil som auto valník sk. N1. staršiehieho dáta r.v94. Pán predomnou ho mal dva roky a nemal s ním žiaden problém. Ja som šiel po polroku na STK a tam ma stopli, že auto má v papiereoch napísané, že je to skriňová dodávka a pristavil som valnik. Na políci maju v histórii, že auto je od začiatku výroby písané ako skriňová dodávka. Predávajúci tvrdí, že on ho kúpil ako valník a nič neprerábal a má aj fotky ako ho kupoval . Spojil ma z predávajúcim od koho on kupoval. Firma taktiež predávala a kupovala valník a robili aj STK a vše ok. Volal som na STK kde bola robená posledná TK a tam bol pristavený valník. Čo bolo v papieroch nevedia tie nearchivujú ale vraj ak bola skriňa tak ich pracovník pochybil. Prvého majiteľa som zatial nezistil.
Mal niekto s niečím takýmto skúsenosti? Neviem na koho sa obrátiť. Zase to riešiť cez dopravný inpšpektorát alebo okresný úrad odbor dopravy? Mne vychádza tak, že úplne prvý majteľ prestavil auto načierno a spravil STK v 90 rokoch bolo všetko možné. Importer auta mi napísal , že tieto vozy sa dodávali ako skrina alebo ako podvozok určený na nadstavbu. Ďakujem za radu.
Žabinka
21.12.17,14:23
neviem či to platí aj pre tento konkrétny prípad, ale opravy chýb a nezrovnalosti v OEV rieši dopravný inšpektorát.. po STK táto vydá dočasný protokol STK, kde uvedie chybu a správny údaj, s protokolom (orginálom) plus PZP navštíviš DI, kde urobia úradnú opravu bezplatne, vystavia nové OEV, a s tým ideš znovu na STK, kde to už akceptujú..
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=192210