janulkato
21.12.17,17:16
Prosím o radu. 3.12.2017 som ukončila pracovný pomer u zamestnávateľa, u ktorého som podpísala Vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane.
Dňa 10.12.2017 som podpísala Dohodu o pracovnej činnosti u iného zamestnávateľa, ktorý mi taktiež predložil k podpisu Vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane a daňového bonusu podľa § 36 ods.6.....
Môžem si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka podľa § 11 ods.2 písm a) zákona o dani z príjmov aj u tohoto zamestnávateľa?
Chcela by som vedieť, ak by som menila viackrát zamestnávateľa v priebehu roka, či u každého zamestnávateľa si môžem uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane.
Ďakujem
Tweety
21.12.17,16:18
Nie, nemôžeš si ju v jednom mesiaci uplatniť 2x.
avalik
21.12.17,16:40
§ 36
(3) Ak zamestnanec poberá v kalendárnom mesiaci zdaniteľnú mzdu súčasne alebo postupne od viacerých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, prihliadne na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka [§ 11 ods. 2 písm. a)] a na daňový bonus iba jeden zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, u ktorého zamestnanec uplatní nároky podľa odsekov 1 a 2.