mirec2305
22.12.17,00:39
Posím o radu koľko si vlastne mozu účtovat exekútori..

Niekedy dávno som dostal pokutu a stalo sa že som možno zabudol zaplatiť alebo skrátka som zabudol... to je jedno jednoducho som nezaplatil...

Dňa 15,12,2017 mi prišla poštou súdna obsielka o začati exekúcie a teda že pohľadávka bola prisúdena súdnemu exekútorovi

Dĺžna suma bola 66,38 eura

Dňa 20,12,2017 mi bola zablokovaná na účte suma 225,72 eura a čo mi bolo nasledný deň t.j.21,12,2017 zrazené z účtu.

Samozrejme som nedostal žiadne oznámenie o tom že by mi bol zablokovaný účet a že mám nejakú určitú lehotu na zaplatenie vymáhanej sumy. Skrátka to bolo všetko rišené bez môjho vedomia až teda na tú súdnu obsielku o prevzatí pohľadávky súdnym exekútorom.

A taktiež by ma zaujímalo či je tá suma v poriadku. zdá sa mi to trochu moc za pohľadávku 66,38 eura strhnúť 225,72 eura.

PS: Chápem že som mal pokutu vyplatiť hneď ako prišla a mal by som kľud...
bettylou
22.12.17,01:57
Mohol ti kľudne aj 500 napariť, a napr. penále, ktoré by ti vznikli zablokovaním účtu, aj po vyplatení pokuty, lebo aj to sa stáva, nezvyknú uhradiť
misoft
22.12.17,09:27
Nuž - exekútor je povinný ti presne vyčísliť, koľko a za čo máš platiť - t.z. dlh (istina), prípadne úroky z omeškania + súdny poplatok (pretože to išlo cez súd) + odmena za vymoženú pohľadávku (tam sa to počíta podľa vymoženej sumy, ale minimálne 33,192€) + za každý právny úkon exekútora (tie oné si účtujú niekedy aj otočenie papiera na stole).
Ale v každom prípade - ON MUSÍ vyúčtovať, koľko a za čo sa platilo.
Ak sa ti niečo nevidí, alebo nevyúčtoval, neoznámil začatie exekúcie (pretože máš 15 dní na odvolanie sa, námietky) - SKE ho to naučí.
Čo sa týka účtu v banke - tá suma ešte nebola odpísaná z účtu - je zablokovaná ako pohľadávka.
Ak vieš, ktorý exekútor to je, zistiť číslo JEHO účtu a zaplatiť (alebo sa odvolať) a on po prijatí tejto sumy na účet je POVINNÝ bezodkladne účet v banke odblokovať.
Ak by to nerobil - už ty môžeš opäť cez SKE na neho podať podnet na prešetrenie jeho postupu, prípadne, ak by ti vznikla jeho nesprávnym postupom, zdržaním, nekonaním podať žalobu na dotyčného exekútora - pretože mu súd toto pridelil, pracuje vo verejnom záujme ako verejný činiteľ a v tom prípade by sa dopustil (možno sa mýlim) zneužitia právomocí verejného činiteľa.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-288#diel2-oddiel1
bettylou
22.12.17,12:18
ak máš ešte za čo, pretože predpokladám to zneužitie tam majú poriadne ošetrené (nebude si kôli 5kilám píliť pod sebou konár)
marleau
22.12.17,12:51
to vieš, tí zmrdi sa narobia, kým ti pošlú upozornenie, že niekomu inému niečo dlhuješ, ktoré ti ako vidíme ani nepošlú. vieš čo to stojí peňazí? No ale ak by si ty mal jemu napríklad robiť fasádu, tak rob zadarmo, však si roboš.....
misoft
22.12.17,18:10
betty..... nikdy nevieš, kto je čo zač.....