mocekz
22.12.17,09:30
zamestnanec sa so zamestnancom dohodol na výpovedi k 31.12. - zamestnávateľ ruší predajňu, na ktorej zamestnanec pracoval, inú predajňu mať nebude. aký § mám dať do zmluvy - § 60 Dohoda o skončení pracovného pomeru odstavec 2, alebo § 63 odst. 1 písmeno b)Výpoveď daná zamestnávateľom
pripravila som zmluvu takto:
výpoveď podľa § 60 - dohodou, kde som dopísala, že zmluva končí dohodou na základe dôvodov uvedených v § 63 odst. 1 písmeno a) ... zamestnávateľ alebo jeho časť sa ruší, nemá iné pracovné miesto.
Iba sa chcem ešte spýtať: keď sa na tomto všetkom dohodli v 11/2017 a zamestnávateľ ponúkol zamestnancovi pracovať ešte 1 mesiac - môže sa tento brať ako "odstupné"? čiže zamestnávateľ nevyplatí odstupné (má nárok na jeden mesiac), lebo zamestnancovi poskytol mesačnú výpovednú dobu, aj keď ho už nepotreboval
veronikasad
22.12.17,09:14
Odkedy trvá pracovný pomer?
Tweety
22.12.17,10:34
Ak PP končí Dohodou podľa § 60 ZP( nie vŷpoveďou ako máš) z organiz. dôvodov, teda § 63 odst.1.,1a zam-covi vzniká nárok na zvýšené odstupné. Jeho výška záleží od rokov, ktoré odpracoval. Uveď ich teda. Ak bude ešte jeden mesiac pracovať, treba opraviť dátum na Dohode, pretože pri Dohode PP skončí dohodnutým dńom. Pri skončení PP vznikne nárok na odstupné.