minarm
01.08.06,19:13
Prosím nemáte niekto skúsenosti, aké dokumenty je mi povinný bývalý správca odovzdať pri ukončení zmluvy (mandátnej) ?
Aky zakon, resp. vyhlaška o tom hovorí.

Vopred dakujem
MArtin
Elena Navrátilová
01.08.06,17:36
Všetky, aj technickú dokumentáciu, projektovú dokumentáciu, účtovnú agendu. Zákon 367/2004.
minarm
01.08.06,17:54
idem to pozrieť, ale obavam sa že mi nič nedajú, oni pre zmenu tvrdia že všetko pravidelne odovzdávali bývalemu predsedovi SVB.

Budem trvať na dodržaní zákona...
Vdaka

myslim že som nasiel trochu podrobnejsiu definiciu
www.build.gov.sk/_old/Sekcie/SBP/Dokumenty/prirucka-uprav.htm (http://www.porada.sk/www.build.gov.sk/_old/Sekcie/SBP/Dokumenty/prirucka-uprav.htm)
a tymto budem argumentovať, a potom zodpovednosť rozdelim medzi byvaleho predsedu a byvaleho správcu
Orim
01.08.06,21:46
Ak niečo niekomu dali mali by to mať od neho podpísané, že mu to dali. A potom môžeš rozdeliť zodpovednosť. :)
minarm
02.08.06,14:07
asi to tak urobim, spíšem čo všetko som zatial dostal, co mi chyba - napr. vypisy z uctu za 2. mesiace - a dam to podpisat - spravcovi, byvalemu predsedovi....

Vdaka
Orim
12.09.06,00:16
Skúste pozrieť toto
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=7095&LngID=0 (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=%7E/Main/TArticles.ascx&phContent=%7E/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=7095&LngID=0)

Dokumentácia potrebná pri preberaní správy domu na novovytvorené spoločenstvo vlastníkov: Pri preberaní domu do správy spoločenstva je dôležité fyzické preberanie nehnuteľnosti a spísanie protokolu o všetkých záležitostiach, ktoré budú potrebné pri výkone správy v ďalšom období. Preberací protokol spísaný a potvrdený odovzdávajúcou a preberajúcou stranou na konci preberacieho procesu je dôležitým dokladom, a preto je potrebné preberaniu správy domu venovať náležitú pozornosť.

Základné dokumenty:
– Stavebná dokumentácia, projekt, projekt skutočnej realizácie
– Stavebné povolenie
– Kolaudačné rozhodnutie o stavbe, iné rozhodnutia stavebného úradu (napr. rozhodnutie o vstavbe)
– Doklady o vlastníctve nehnuteľnosti a pozemku
– Poistná zmluva
Dokumenty k technickému stavu nehnuteľnosti:
– Technický audit domu
– Doklad o stave jednotlivých bytov, vrátane protokolu o prevzatí, odovzdaní
– Doklady o stave jednotlivých nebytových priestorov
– Revízna správa kotolne
– Zoznam, evidencia hmotného majetku
– Zoznam drobného hmotného majetku
Doklady o zmluvných vzťahoch:
– Zmluvy na dodávku energií (voda, plyn, teplo a teplá úžitková voda, elektrina)
– Ostatné obchodné zmluvy (odvoz a likvidácia odpadu, revízie STA, odstraňovanie havarijných porúch, revízie, upratovanie a pod.)
Účtovné doklady:
– Účtovné doklady (výpisy z účtu, faktúry, doklady o vybranom nájomnom, doklady o ostatných platbách a pod.)
– Karty hmotného a drobného hmotného majetku
– Evidencia o nákladoch do nehnuteľnosti
– Doklady o výbere poplatkov za užívanie priestorov
– Doklady o výpočte nájomného
– Doklady o vyúčtovaní záloh za poskytnuté bytové služby
– Doklady o upomienkach, o vymáhaní nedoplatkov
– Daňové priznania
– Doklady o likvidáciách poistných udalostí
Domový poriadok a iné doklady:
– Domový poriadok
– Dokumenty ohľadne chovu domácich zvierat
– Doklady určujúce pravidlá spolužitia

Pre bezchybné prevzatie domu do správy spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov je potrebné zabezpečiť:
– prevzatie stavu jednotlivých meradiel energií (vodomery, elektromery, plynomery),
– prevzatie počtu nádob na odvoz a likvidáciu odpadkov a smetí,
– prevzatie rozpracovaných opráv alebo iných prác, ak sa na dome vykonávajú,
– prevzatie všetkých revíznych kníh (elektroinštalácia, plynoinštalácia, bleskozvody, komíny a pod.),
– prevzatie dokladov ku komínovým prieduchom,
– prevzatie požiarnej dokumentácie a hasiacich prístrojov,
– prevzatie dokladov predpísaných orgánom bezpečnosti práce a ochrany zdravia pri práci.