Elevani
01.08.06,19:44
Mám už dlhší čas problém, čo robiť s vyradenými šatami a bytovým textilom.
Mám viac detí, tak sa mi tých vecí nazbieralo dosť a po sťahovaní do nového bytu by som rada urobila "generálny poriadok", ale neviem, čo s textilom.
Zberné suroviny textil podľa mojich zistení neberú, nikto známy o veci záujem nemá, surovo vyhodiť ešte relatívne dobré veci mi akosi nedá..
Pred pár rokmi som dávala vyradené šatstvo do Devínskej Novej Vsi(farské spoločenstvo), tam to prebrali, a nepoužiteľné odvážali vraj niekde do utečeneckých táborov na výrobu kobercov. Ale neviem, či to ešte funguje. Nemáte niekto nápad na riešenie? Neexistuje u nás firma, ktorá by to zužitkovávala? Ďakujem.
DanielaSL
01.08.06,18:27
Niekedy som nosila takéto veci do obchodu - komisu, kde som to predala za pár korún. Lenže stalo sa , že niektoré veci sa nepredali a potom som to znova odniesla domov. Tak som to jednoducho zabalila do tašky , zavesila na kontajner a ono si to už ktosi vzal. Ale keď dcéra začala učiť v škole , kde bolo veľa rómskych detí, tak to brala so sebou a sem tam veru aj jej kolegyne zobrali čo sa im páčilo. Tiež suseda má prácu v charite , kde sú zameraní na výchovu rómov a tak nejaké veci odnesiem aj tam , potom to oni rómom za symbolickú sumu predajú.
cactus
02.08.06,05:17
V Poľsku som videla veľký uzamknutý kontajner Červeného kríža na nepotrebné šatstvo. Ľudia to tam mohli dať a ČK to použije podľa potreby.
Dobrý nápad. Keby sa tak toho ujal aj u nás ČK, čo poviete?:rolleyes:
Viera123
02.08.06,05:39
Elevani, odkiaľ si? U nás v Nitre je Azylový dom, kde ošatenie pre svojich "zverencov" berú a taktiež aj Azylový dom pre matky s deťmiˇ, kde sa im šatstvo zíde. Alebo sa skús spýtať na miestnej charite, u nás šatstvo odoberajú a za symbolický poplatok - myslím nejakú korunu - ho potom "predávajú" tým, ktorí to potrebujú. Ďalšou z možností je zavolať do detských domovov v okolí, u nás sa raz robila veľká zbierka a potom to dodávka odniesla do jedného z nich. Možností je veľa.
Evaman
02.08.06,06:19
No ja mám napríklad tiež takýto problém, že čo s takýmto šactvom. Ja som tu v Košiciach volala na ČK, tam mi pani povedala, že oni také veci neberú, dala mi kontakt na nejakú pani z charity, tam mi to tiež nechceli zobrať, vraj majú toho dosť a berú len čisté veci z čistiarne.No nakoniec som našla Spolok ľudí dobrej vôle, tam sme so sestrou odniesli asi zo 4-5 igelitiek a ešte aj školskú tašku 1 rok používanú, ktorá stála okolo 1500,- Sk,bola veľmi pekná a slečna, ktorá tam bola sa tvárila ako by sme ju tým obťažovali a tú tašku skoro ani nevzala, nenápadne nám dala najavo, nech nabudúce nechodíme.
S týmto mám problém každé dva roky, keď triedim šatník.
Nika
02.08.06,10:46
Ja takéto veci, pobalím do tašiek a dám ku kontajnerom - pre bezdomovcov. Co si nevezmú odnesú smetiari.
Orim
04.08.06,20:02
Mne niečo vzali v charite. Dával som to zadarmo ale tiež nie všetko chceli a pritom to neboli zlé veci.
Teraz to dávam do igelitových sáčkov ku kontajnerom.
:D
Manual
05.08.06,04:17
Mne niečo vzali v charite. Dával som to zadarmo ale tiež nie všetko chceli a pritom to neboli zlé veci.
Teraz to dávam do igelitových sáčkov ku kontajnerom.
:D
Máme podobné skúsenosti z charity, nevezmú hoci čo a ako píše Orim boli to veľmi slušné veci. Mám dojem, že chcú veci priamo z obchodu aj s bločkom.:( Alebo nech sa organizácia nevolá charita
Maxi Mucha
05.08.06,05:19
Odkúpim veci, a je to vhodné pre dievčatko ,na výšku cca160 cm.Vďaka D.M.
Elevani
07.08.06,09:26
Povedz bližšie, mi o aké veci by si mala záujem a môžem ti pripraviť špeciálny balík. Budem rada, ak sa to dobre zužitkuje - takže žiadne odkupovanie.
Ja som z Bratislavy, tak ak by si mala konkrétny nápad ako sa spojiť, ozvi sa.
Ďakujem aj ostatným za odpovede. S charitou mám podobné skúsenosti, preto som hľadala nejaké iné riešenie.
ZEvina
07.08.06,12:38
Naša susedka si dala z nepotrebného šatstva utkať koberce (také behúne). Sú veľmi pekné a za utkanie neplatila veľa. Dajú sa použiť aj ako ochrana steny k detským posteliam.
mysimis
07.08.06,13:00
Ja som sa vlani sťahovala, tiež som si nevedela rady s nepotrebným šatstvom. Na radu známeho som všetko pobalila do veľkých igelitových vriec a odniesla som to do Červeného kríža. Tam mi to pani bez akýchkoľvek poznámok prevzala.
ajacik
08.08.06,07:35
Ja som tu v Košiciach volala na ČK, tam mi pani povedala, že oni také veci neberú, dala mi kontakt na nejakú pani z charity, tam mi to tiež nechceli zobrať, vraj majú toho dosť a berú len čisté veci z čistiarne.

tiež sme tam chceli kedysi zaniesť oblečenie a trvali na tom, že každý kus odevu musí mať lístok z čistiarne.
Elevani
08.08.06,10:32
Chcem sa s vami podeliť o výsledok riešenia tohoto problému.
Pretože väčšina tých mojich vyradených vecí tvorí detské oblečenie, dostala som sa v premýšľaní, inšpirovaná aj vašimi radami, k detským domovom. Vyhľadala som si taký, čo je blízko k môjmu bydlisku, a už som sa aj telefonicky dohodla s pani riaditeľkou, že im to tam môžeme priviezť (a nespomínala nijaké vysačky z čistiarne).
Takže HAPPY END.
Ďakujem za vašu účasť aj dobré rady!
Možno toto riešenie bude užitočné aj niekomu ďalšiemu.:)
ata111
08.08.06,12:22
S tým detským domovom nemám takúto skúsenosť. Mne povedali, že ich deti chodia oblečené pekne a hlavne že majú prostriedky na nové oblečenie. Mali ste vidieť tú peknú útulnú kanceláriu s bielym kobercom u p. riaditeľky /KE/. Pobehujúce deti tiež nevyzerali ošarpane.