majky8888
25.12.17,20:39
Dobrý deň!

Ospravedlňujem sa za rušenie sviatočnej nálady, ak by mal niekto čas mi pomôcť, budem veľmi vďačný. Uvedomujem si, že je to prúser. Prechádzal som zo živnosti na sro a popri všetkom som zabudol vyriešiť včas nový virtuálny účet (pre firmu) na prijímanie kartových platieb online (uzavrieť novú zmluvu s firmou, čo ponúka platobnú bránu na spracovanie kartových platieb). Firma mi ponúkla riešenie, že prvý mesiac budeme fungovať ešte na starom virtuálnom účte, peniaze sa však vyplatia už na účet novej sro, aby sme tak získali mesiac čas, stihli sa pripraviť nové zmluvy atď. Vyzeralo to ako jednoduché riešenie, bol som rád, že sú flexibilní, ako sa však neskôr ukázalo, dostali ma tak iba do problémov, pretože jedno sľúbili a druhé spravili.

Ide o to, že sa všetky platby prijaté na virtuálny účet posielajú sumárne na konci mesiaca v jednej platbe na bankový účet a z tejto platby sa odčíta ešte pred jej odoslaním mesačný poplatok a ten sa vyfakturuje na zápočtovej faktúre. Ibaže mi to vyfakturovali na už zaniknutú živnosť a sumárnu platbu poslali na súkromný účet (ktorý som používal ako živnostník). Debatovať o zmene nechcú, počuť o tom, že ide o platby za faktúry novej sro nechcú, prispôsobivosť žiadna, odbijú ma vždy jednou vetou.

Ako by ste mi to poradili riešiť? Zjavne sa s nimi už dohodnúť na zmene dať nebude, skúšal som to viackrát. Ako to zaúčtovať? Najprv som chcel platbu jednoducho preposlať na firemný účet, s tým, že platba bola mylne zaslaná, doložiť to faktúrou a výpisom z virtuálneho účtu, že ide o platby objednávok novej sro. Potom som si však uvedomil, že z tej platby boli strhnuté poplatky a tie sú fakturované na starú živnosť. Napadlo mi riešenie spraviť dohodu (zmluvu) medzi mnou ako konateľom (bývalým živnostníkom) a sro, že na ten mesiac požičiavam sro svoj virtuálny účet na prijímanie platieb za to, že uhradí všetky poplatky. Šlo by to?

Ďakujem a ospravedlňujem sa za vyrušovanie! :-)