vulxy
28.12.17,18:33
zdravim,mam taky problem ze neviem si ulozit cislo alebo kontakt ani nic na SIM kartu,doteraz v pohode ale nedavno som si vymenil SIM za novu a slecna v orindzi mi prekopirovala moje kontakty zo starej karty a teraz som iba zistil ze je problem...teda netvrdim ze ona mi to zamkla,mozno ja som nieco domotal v nastaveniach ale uz som skusal vsetko mozne aj nemozne a neviem sa dopracovat k vysledku...viete mi takto na dialku poradit kde moze bit problem,v nastaveniach ktori bazmek prestelovat....fungujem pod android 6.0 a telefon vypisuje-zakazaly ste pozadovane povolenie....vdaka vopred za pomoc
buchač
28.12.17,17:43
Android nie je až tak dôležitý...
Nože daj, aký bazmek si to vlastne kúpil ? ;)
alaya1
28.12.17,19:31
neviem, aky system ma orange, ale s takymi problemami ma napr. telekom zriadenu bezplatnu linku- technicka podpora, tam to vyriesia aj na dialku. Mozno to ma aj orange.
buchač
28.12.17,19:40
Tak to som sa teraz veru zasmial...
Telekom bol ešte v plienkach, keď Orange (Globtel) fungoval...;)

KAŽDÝ operátor má zákaznícku linku...dokonca aj tá blbosť od PB - 4ka.
vulxy
28.12.17,20:01
na zakaznicku linku som volal,slecna ma posiela do obchodu kde som telefon kupil...to mam cestovat do azie teraz:)
misoft
28.12.17,20:07
Neviem, či ti to pomôže, ale....
Android - Nastavenia (zubaté koliesko) - SIM karty - skontroluj si, či vložená SIMka je nastavená ako preferovaná a aktívna (prepínač)
vulxy
28.12.17,20:16
ano ,taketo banalne veci uz som vyskusal,mal som Lenovo s580 tak malicko viem o androide....to bude nieco komplikovanejsie,niedke som nieco zakazal len sa uz nepametam kde a co ......ked sa k nicomu nedopatram dam tvrdy reset co sa mi velmo nechce ,cele vianoce som ho tunil a nastavoval :) aby som to mal tak ako to mam rad,vsetko mozem zacat odznova...
buchač
28.12.17,20:26
Nie, žeby to bolo nejak dôležité (no možno aj je), ale ešte raz sa pýtam...že čo za bazmek z Ázie to je ???
alaya1
28.12.17,20:27
ja nepisem o zakaznickej linke, ale o technickej linke!. To je ina linka, ako sluzby zakaznikom.. Vidiet buchac, ze sa vyznas. A nepoddzubuj, ked nevies.Rehlim sa az ma brucho boli :)
vulxy
28.12.17,20:28
prepac,zabudol som na teba :) ..Zoji Z7
buchač
28.12.17,20:39
Skús postup ..klik :
- kontakty
- nový kontakt - spodná lišta
- otvorí sa okno - na vrchu je ponuka = SIM karta
- klikneš a bude ponuka = SIM - Telefón
- zaškrtneš SIMku

Ale Zoji je Dual SIM.
Takže musíš pokračovať vo voľbe SIMiek...ak ich tam ovšem máš obidve.
No predpokladám, že aj hej...lebo pravdepodobne preto vypisuje nejaké onačiny.

Tu je pekné predstavenie mobilu, kukni
http://www.odolnytelefon.cz/video-predstaveni-odolneho-telefonu-zoji-z7/

Aj na You Trubke sú videjká, pozri sa aj tam...nepripájam žiadne, nemá význam, musíš Ty.
vulxy
29.12.17,05:55
tak som chybu SIM aj telefonu vylucil,prekopiroval som vsetky kontakty do telefonu a tam to iste...zakazaly ste pozadovane povolenie...ked chcem upravit kontakt alebo pridat novy...inac vsetko podla predpisov aj sms,volania,mms funguju...robi mi to asi niektora aplikacia len zistit ktora....
Žabinka
29.12.17,09:11
neviem, či si čítal https://support.google.com/googleplay/answer/6270602?hl=sk nemá to súvis s tvojim problémom?
fredy27
29.12.17,09:24
Otvorte v zariadení hlavnú aplikáciu Nastavenia "Nastavenia".
Klepnite na položku "Aplikácie" alebo Správca aplikácií (táto položka sa v závislosti od vášho zariadenia môže líšiť).
Klepnite na aplikáciu "Kontakty", ktorú chcete skontrolovať.
Klepnite na položku Povolenia. Ak je povolenie vypnuté, prepínač vedľa neho je sivý.
Môžete skúsiť zapnúť povolenia a následne skontrolovať, či sa tým vyriešil váš problém. Ak chcete zapnúť povolenie, prepnite spínač doprava, aby sa prepol nazeleno.
Skúste znova používať aplikáciu.
vulxy
29.12.17,15:45
tak dakujem kazdemu za rady,problem vyrieseny,na vine bola pravdepodobne apka CleanMaster ale nie som si 100 percent isty...hlavne je ze to uz ide :)
vicktor
02.01.18,08:29
buchac: "Telekom bol ešte v plienkach, keď Orange (Globtel) fungoval..."
Skor naopak - Eurotel (teraz Telecom) zacinal niekolko rokov pred Orangom (Globtelom).
buchač
02.01.18,08:41
Hm...

1. Preštuduj https://www.zive.sk/clanok/19862/znacka-eurotel-po-14-rokoch-konci/

2. ...a čo je dôležitejšie, na čo narážam
- Telekom vznikol za spoluúčasti Telekomunikácii...
- Globtel začínal od nuly.
vicktor
02.01.18,10:51
Nic to nemeni na tom ze Eurotel existoval od 1991 a Globtel od 1997.