Lubosz15
02.08.06,07:46
Ahojte,
Spolu s manzelkou mame byt v bezpodielovom spoluvlastnictve. Chcel by som svoj podiel previest na manzelku. Ake mam moznosti realizacie, ked nie som podnikatel, cize nie je mozne podat navrh na zrusenie BSM tym z manzelov ktory podnikatelom nie je? Aka bude danovy pohlad na uvedenu problematiku?
alušik
02.08.06,06:25
Tiež som svoj podiel bytu chcela previesť na manžela. Manžel sa radil s právnikom a najjednoduchšie riešenie - neviem, či nie aj jediné bolo, že si manžel urobil živnosť - a potom som podala návrh na rozdelenie bezpodielového spoluvlastníctva. Súčasne sme uzatvorili dohodu o rozdelení spoločne nadobudnutého majetku. Bolo to však už dávnejšie, takže je dosť možné, že sa to teraz dá urobiť aj inak. Osobne som však s právnikom ani vtedy nehovorila, takže by som sa musela spýtať na to polovičky.;)
Lubosz15
02.08.06,07:45
Dakujem za reakciu. Postup co si uviedla je realizovatelny ale zda sa mi byt casovo narocny. Vybavenie zivnosti a nasledne rozdelenie majetku (predpokladam sudnou cestou) zaberie dost casu.
Neexistuje nieco kratsie a akcnejsie?
Danabard
02.08.06,08:08
Myslím si, že najrozumnejšie by bolo pradiť sa v tejto veci s notárom. Oni sa s tým stretajú v každodennej praxi.
alušik
03.08.06,07:37
Dakujem za reakciu. Postup co si uviedla je realizovatelny ale zda sa mi byt casovo narocny. Vybavenie zivnosti a nasledne rozdelenie majetku (predpokladam sudnou cestou) zaberie dost casu.
Neexistuje nieco kratsie a akcnejsie?

Hm, vyzerá to, že nie. Včera som debatila večer s manželom, ako to teda bolo, keď sme chceli, aby bol byt len na jedného z nás. V tom čase - pred 4 rokmi mu právnik povedal, že inej cesty niet. Darovať sa dá len medzi príbuznými, nie medzi manželmi. Takže vlastne jediná cesta bola táto. Netrvalo to dlho - vybavenie živnosti nie je nejaké zdĺhavé, ani súdne sa to nenaťahovalo. Ak to človek potrebuje a ide naozaj za tým... U nás sme dávali právnikovi dosť čas - proste nič nás k tomu netlačilo, aby to bolo dovtedy a dovtedy... no a určite nám to celé aj s vyjadrením súdu netrvalo dlhšie ako 2 mesiace.;)