smajlik
02.08.06,07:12
Ahojte všetky vydaté nevesty!

V máji sa budem vydávať a chcem sa spýtať, ktoré máte skúsenosti v svadobných salónoch so skúškou šiat. Chcem ich pochodiť s priateľom, aby ma aj pofotil, ale neviem, či nebude potrebné mať so sebou ešte niekoho, nejakú priateľku ktorá by mi pomohla s obliekaním sa do šiat.
Zvládneme to spolu len my dvaja?
Ďakujem
dana9
02.08.06,05:19
Ahojte všetky vydaté nevesty!

V máji sa budem vydávať a chcem sa spýtať, ktoré máte skúsenosti v svadobných salónoch so skúškou šiat. Chcem ich pochodiť s priateľom, aby ma aj pofotil, ale neviem, či nebude potrebné mať so sebou ešte niekoho, nejakú priateľku ktorá by mi pomohla s obliekaním sa do šiat.
Zvládneme to spolu len my dvaja?
Ďakujem

Zvládnete:)

Ja som chodila s kamoškou a vo všetkých salónoch (V BA) boli veľmi milí a ochotní, aj keď si u nich nakoniec nič nevybrala, úplne som bola prekvapená. Aj jej relatívne dobre poradili, netlačili jej do hlavy kaleráby, že najdrahšie šaty sa jej najviac hodia a tak:)

Ale s priateľom?? eprináša to náhodou nešťastie???

dana:)
smajlik
02.08.06,05:26
Ale kdeže! Nešťastie mi to určite neprinesie! Na také fámy neverím! Práve chcem, aby som sa mu v nich páčila, tak aby ich videl. Veľmi by som si chcela dať ušiť šaty, ale môj limit je 10000Sk.
Ale najprv musím poskúšať, či v salónoch nejaké nebudú mať, čo by mi padli do oka.
Tak díky za radu, Dany...
Gabi03
02.08.06,05:30
Ja myslím, že v dnešných časoch je veľký výber. Ja mám skúsenosti, že veľmi mi do toho negibicovali, možno preto, že bola so mnou mama. A s tým priatelom? Keď už chceš mať fotky, ja by som to riešila s nejakou kamoškou, proste nejakou babou. Tvoj priatel predsa môže aj podľa fotiek posúdiť, čo sa mu páči a čo nie. Ja by som sa obávala, že by sa mu stoj čo stoj páčili šaty, v ktorých by som sa necítila dobre. Proste chlapi majú iný vkus a majú iné hľadiská, podľa ktorých sa im nejaké šaty páčia alebo nepáčia. Ale predsa ty budeš celý deň v tých šatách.
Veľa šťastia pri výbere.
smajlik
02.08.06,05:37
Ano,je veľký výber, ale čo ma štve, že 99% sú šaty korzetové a ja chcem s rukávkami,smotanové až dozlatova a bojím sa, že také nebudú mať. No, veď uvidím, ako to všetko dopadne. Každopádne sa na to teším...:-)))
dana9
02.08.06,05:45
Ano,je veľký výber, ale čo ma štve, že 99% sú šaty korzetové a ja chcem s rukávkami,smotanové až dozlatova a bojím sa, že také nebudú mať. No, veď uvidím, ako to všetko dopadne. Každopádne sa na to teším...:-)))

Ale budú:) , presne tohoto sa obávala aj kamoška a nakoniec mali dosť dobrý výber, čo sa farieb týka, akékoľvek odtiene aj smotanové, zlaté. Ale treba veľa skúšať, pretože úplne inak to vyzerá naobrázku a inak v realite. Ale je to sranda :)

Ešte ma napadlo, je to síce vec osobných preferencií, ale keď majú šaty veľkú sukňu, tak sa to zvyčajne robí tak, že je tam kruh. Ale pozor, iné je stáť v akých šatách 5min pred zrkadlom, keď to vyzerá fakt skvele a iné kafe je prežiť v tom svadbu. Jednak ísť na toaletu je vraj dosť humorný zážitok, pri ktrorom musia asistovať aspoň dvaja ďalší ľudia :D :D a ešte pri chôdzi sa sukňa kýva ako zvon.

Kamoška si preto vybrala šaty so stredne širokou sukňou, ktorá nemala kruh, ale špeciálnu nažehlenú spodničku.

dana:)
Dada
02.08.06,05:48
Určite by som šaty nevyberala s priateľom. Jednak, ako tu už vyššie odznelo, že chlapi majú iný vkus a v tých šatách budeš predsa ty. A mne by sa páčilo, keby ma nastávajúci videl v šatách tesne pred obradom. Niet nad suprové prekvapenia. :-ˇ)))
smajlik
02.08.06,05:53
Ale teda! To ma privádzate do pomykova! Ja som sa zasa tešila, že ich pôjdem skúšať s priateľom! Nakoniec pôjdem na to iba s mamou?:-)))///(((

K tej širokej sukni: viem, že to musím vyskúšať, ale bidela som obrázok, že kruh na sukni nebol, ale bolo veľa spodničiek, čipkovaných a sukňa vyzerala veľmi bohato, romanticky...Asi by som preferovala toto, ako kruh...
Tweety
02.08.06,05:56
Ale teda! To ma privádzate do pomykova! Ja som sa zasa tešila, že ich pôjdem skúšať s priateľom! Nakoniec pôjdem na to iba s mamou?:-)))///(((

K tej širokej sukni: viem, že to musím vyskúšať, ale bidela som obrázok, že kruh na sukni nebol, ale bolo veľa spodničiek, čipkovaných a sukňa vyzerala veľmi bohato, romanticky...Asi by som preferovala toto, ako kruh...
Nie, neboj sa, s priateľom a potom už s manželom si toho ešte veľa vyskúšaš. ALe teraz ho tam radšej neber. Uvidíš, o to sa bude na Teba ako nevestu tešiť ešte viac.:):):)
Jara
02.08.06,05:57
Neter si vyberala po salonoch, ale nakoniec nevybrala, pretože chcela farbu šampaň. Nakoniec bola v Poľsku v jednom salóne, kde jej ešte aj sukňu upravovali na mieru lebo je veľmi štíhla. Aj s doplnkami ako rukavičky, korunka, ozdoba do vlasov a ešte rôzne doplnky ju to stálo necelých 10 tisíc. S tým snúbencom vyberať šaty si ale tiež myslím, že povery sú povery ktorým nikto neverí, ale ozaj to prekvapko keď ťa v deň svadby uvidí takú krásne princeznovskú to mu utkvie v pamäti na celý život a stojí to za to. Veľa šťastia pri výbere
bv_alexandra
02.08.06,16:26
Práve chcem, aby som sa mu v nich páčila, tak aby ich videl.

Ja verím tomu že sa mu budeš pačiť, nech by si si vybrala akékoľvek.
Veď to je predsa jeden z mnohých dôvodov prečo sa rozhodol že chce s tebou stráviť zbytok svojho života.:)
smajlik
03.08.06,05:53
No, mysleli sme si, že šaty pôjdeme vyberať my dvaja, ale asi fakt máte pravdu, že ide o prekvapko:-)
Ešte som si síce žiadne také krásne šaty neskúšala, ale verím tomu, že v každých žena vyzerá nádherne a premení sa na princeznú....
Som zvedavá, čo na to povie môj nastávajúci, keď asi pri tej skúške nebude:-)))
heja3
03.08.06,06:07
Môžeš skúsiť aj v Pezinku - sú tu 3 alebo 4 svadobné salóny. A tuším som videla aj zlaté šaty aj šampaň.
smajlik
03.08.06,06:41
Ďakujem za tip, ale Pezinok je pre mňa dosť ďaleko. Musím skúsiť Trenčín a okolie...papa
dadika
03.08.06,07:34
Ďakujem za tip, ale Pezinok je pre mňa dosť ďaleko. Musím skúsiť Trenčín a okolie...papa
Ja som mala svadobné šatečky z Carmen - v Púchove, ale dobrá je aj Danica v Trenčíne a pri priore je ešte jedna svadobka, ale žiaľ názov mi vyfúkol. Kamarátka má teraz odtiaľ šaty. ;)
Eulalia
03.08.06,18:39
A na tú sukňu s kruhom skutočne doporučujem dať pozor. Synovec sa pred pár mesiacmi ženil a nevesta mala síce nádherné šaty a veľmi jej pristali, bola fakt princezna, ale predstavte si vystupovanie a nastupovanie do auta s tým kruhom pod šatami ..... až mi jej bolo ľúto.
vladan
03.08.06,19:05
je viaceho druhov kruhov pod šaty ... môžeš si vybrať iba s jednou obručou v dolnej časti - s obručou lepšie stoja šaty ... dá sa v tom "v pohode" nastupovať do auta, chytíš obruč a šaty, dvihneš pod bradu a zaparkuješ to do auta :D ... ale vážne - vyskúšala som si to na vlastnej koži, stačí trošku asistencie od ženícha a bude to pohodička ;)
bulnova
20.08.06,18:20
Pred rokom sa vydávala moja dcéra. Šaty bola skúšať vo všetkých salónoch
v našom meste spolu s mladšou dcérou, ktorá ju aj fotila digitálnym fotoaparátom, aby si doma mohla pozrieť,ako to vyzerá. Trvalo im to dva dni
a boli na smrť unavené. Nemyslím, že by to bol práve najkrajší zážitok pre
novomanžela. Tých salónom je veľmi veľa v každom meste a majú veľký výber.
Je potrebné si vybrať šaty v predstihu, lebo potom môžeš mať ich aj ako prvá.
LubicaN
24.08.06,10:07
...keď sa chystáš pobehať svadobky v Trenčíne, skús aj AMAREL na Mierovom námestí. Ja som si to vtedy všetko obehala s budúcou svokrou, všade mi poukazovali, poskúšala som si ich asi 50... napokon sme prišli do Amarelu a tam mi jedny padli do oka... Sadli mi ako uliate a to nemám konfekčnú postavu. Nevedela som vopred aké šaty chcem, ale keď som zbadala tieto... A ešte sa mi páčilo, že hneď som si skúšala aj doplnky - náušnice, náhrdelník, rukavičky, závoj... a ten závoj mi požičali aj na skúšku ku kaderníčke.
Každý má iný vkus, ale na týchto šatách sme sa zhodli aj s tou pani, čo tam pracovala, aj so svokrou...no a keď ma videl zbytok rodiny v môj svadobný deň, všetci a ešte raz opakujem všetci stíchli, družba bol ešte pár minút v šoku, len sa pridŕžal steny...no a manžel tiež. Potom mi pri fotení po obrade šepkal do uška také krásne veci...