Horacio
30.12.17,10:55
Mám TV značky-LG -UHD 49UF6857
Domáce kino značky-LG lhd457
Potreboval by som poradiť:Normálne viem prehrať zvuk aj obraz keď dám USB a mam tam filmy a hudbu.. Ale chcem aby mi išiel zvuk aj keď pozerám TV ako napr. JOJ Markíza atď. a to mi nejde potreboval by som poradoť
Vopred ďakujem.
buchač
30.12.17,10:15
Každé lepšie zariadenie pri kúpe má v balení :
- káble
- manuál, kde je návod ( dokonca nákres) ohľadom zapojenia.
Horacio
30.12.17,10:19
Áno ale aj tak mi to nefunguje
misoft
30.12.17,10:28
Pozri sa na telku a DK a návody k nim - na DK hľadaj Audio INPUT (DK to má!) a na telke Audio Output - prepojíš, na DK ako zvuk nastaviť AUX (lebo je to vonkajší zdroj zvukového signálu).
Pre DK sú tu inštr. videá..... http://www.lg.com/sk/podpora/instruktazne-videa?search=49UF6857&sort=pHitCount
alebo cez HDMI (telka má HDMI ARC) a DK má HDMI IN - tu je návod pre telku: http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w15_mr/dvb/Apps/w15_mr_e10/e_slo/settings.html (zvukový výstup na telke)
buchač
30.12.17,10:29
Hm...nuž chyba bude niekde medzi zariadením a manuálom. ;)
Horacio
31.12.17,14:26
no skúšal som to cez ten hdmi kábel ale nefunguje to
misoft
31.12.17,19:03
Tak potom hľadaj na kine Audio IN a na telke Audio Out a prepoj. A na kine to potom bude vonkajší zdroj AUX.
Horacio
02.01.18,19:56
Na telke mam len in a ziadne out...a na dk je len out...jediny vystup hdmi kabla a ziadny in tam nie je....aj som volal priamo na lg poradnu a ty mi povedali ze mam restartovat tv ale aj tak nepomohlo a aj kable som vymenil a aj to nepomohlo
mr.dred
09.01.18,07:49
Problém je v tom ,že to tvoje "kino" je trochu "chudobné" na možnosti,ktoré dnešná technika umožňuje.
HDMI - konektor na DK je LEN výstupný.... čiže obraz+zvuk z DK do TV !
Jedna možnosť prepojenia zvuku z TV do DK - ak má TV slúchadlový výstup, použi kábel 3,5mm JACK na 2xRCA a na DK použi vstup AUX.
Druhá možnosť - ak TV nemá sluchadlový výstup,ale má Digitálny SPDIF výstup (optický/koaxiálny) ,použi Digital To Analog Audio Converter a prepoj príslušnými káblami (Toslink-optický a 2xRCA to 2xRCA,prípadne Jack 3,5 to 2xRCA)
Z optického výstupu TV opt.káblom Toslink do prevodníka a z prevodníka RCA káblom do DK - AUX.
V menu TV navoliť výstup zvuku na DIGITAL.