vader1
01.01.18,10:54
zdravim mam dilemu ohladom vykurovania domu..momentalne vykurujem dom prizemny krbovymi kachlami cez den dokazu vykurit dostatocne dom a v noci ide plynovy kotol a radiatory.teraz ideme spojazdnit aj podkrovie a chcel by som neak setrit plyn cize ma napada ze dam pridavny zdroj tepla bud krbove kachle s vymennikom alebo kotol na drevo...vykurovanie v podkrovi vyriesim radiatory a zo spiatocky pojde hadica do podlahy par zavitov do podlahy do kazdej izby len aby bola podlaha vlazna..podlahy budu drevenne na roste bud palubovka alebo plavackaa ta hadica a bude pod rostom nezaliata.. kurit chcem asi na 50 stupnov cize by to malo byt v pohode ide o to ako zapojit pridavny zdroj aby to bolo aj efektivne napadaju ma 2 sposoby ktore dokladam v obrazku v situacii B mam dilemu ci by ta aku nadrz s 2 hadmi zabezpecila dostatocny ohrev kurenia tak aby nemusel zapnut plynovy kotol...inak to podla mna nema zmysel.ak by kotol zapinal len na 2hod este by sa to dalo skusnut.v tom pripade by aku system odpajali el.ventily..hl otazka je ci tie slimaky zapojene do serie zvladnu dostatocne ohrievat vodu v systeme takze poprosim vase postrehy a navrhy ako nieco zlepsit a vylepsit odkaz na obrazok https://imgur.com/a/daB5i