misiak18
01.01.18,12:01
Dobrý deň,

chcel by som si založiť živnosť popri práci na trvalý pracovný pomer.

Vzniká mi povinnosť platiť sociálne a*zdravotné odvody?

Dočítal som sa, že zdravotné odvody si môžem nastaviť nulové. Ak budem mať vyšší príjem, tak v*nasledujúcom roku budem musieť jednorázovo zaplatiť veľký nedoplatok? Alebo nejakú sumu budem musieť zaplatiť jednorázovo v*každom prípade? Potom sa ale nulové odvody neoplatia, či?

Odvody do sociálnej poisťovne sa platia rovnako, ale ak môj príjem nepresiahol stanovenú výšku príjmu, nemusím ich platiť?

Stanovená výška príjmu za kalendárny rok je len pre príjem z*podnikania, alebo sa do nej počíta aj príjem zo zamestnania?

Od založenia živnosti až do júna nasledujúceho roku nie som povinný platiť odvody. Lenže ja som bol živnostník už minulý rok ako študent, živnosť som zrušil, potom som prerušil štúdium. V*novom roku si chcem založiť živnosť popri zamestnaní. Tento nový rok sa ráta ako druhý rok podnikania?

Čo sa stane, ak by som ukončil TPP – od toho dňa platím odvody podľa výšky príjmu za minulý rok alebo minimálne odvody?

Dík za odpovede
veronikasad
01.01.18,11:47
Minulý rok = rok 2016 alebo 2017? Kedy si ukončil živnosť? Aký príjem=tržby si dosiahol z podnikania?
misiak18
02.01.18,18:03
Ahoj, myslel som rok 2017 , trzby som mal necelych 600€ za tych par mesicov
veronikasad
02.01.18,18:28
napíš odkedy-dokedy trvala predchádzajúca živnosť.
misiak18
03.01.18,17:01
September až augustt