junior007
01.01.18,17:51
Zdravím poraďáci. Plánujem stavbu dvoch posuvných brán na koľajniciach. Brány by sa mali zatvárať proti sebe (predsadené iba o šírku materiálu + rezerva) a medzi oboma bránami by mal byť múr. Šírka každej brány je plánovaná na 3,5 metra a šírka múru medzi bránami 2,2 metra (viac šírka pozemku nedovolí). Pri otvorení jednej brány sa brána vysunie poza múr + presiahne minimálne 1,3 metra do druhej brány a opačne. Súčasne teda nebudú môcť byť používané obe brány, vždy iba jedna, pretože vždy do otvoru bude zasahovať časť druhej brány. Neviem si však poradiť s pohonom. Vychádza mi, že pohon môže byť iba pre jednu bránu (pre tú, ktorá bude hlbšie na pozemku, ďalej od múru). Nemáte niekto skúsenosť s takouto situáciou? Pohony by som rád požil na obidve brány. Rovnako sa chce opýtať, či v zime neprimŕzajú kolieska ku koľajnici. Vopred ďakujem za všetky odpovede.
buchač
01.01.18,17:03
Môj sused je dealer na posuvné onačiny.
Za konzultáciu ale berie cca 50€...
Moja taxa za sprostredkovanie je 100€.

Mám ísť za ním ?
----------------------
S tými kolieskami a primŕzaním si robíš srandu ... či ?


No fasa nám ten rok začína...
jslancik
01.01.18,17:47
ak to chceš spraviť sám, tak by si mal mať dostatok vedomostí a skúseností, aby si sa s tým popasoval. Podľa svojich možností.
ak to chceš dať spaviť firme, tak im to pošli, oni ti fundovane poradia podľa svojich možností.
Samozrejme, že motorizované môžu byť obe brány. otázka je, ako to najlepšie vymyslieť.
Tvoj popis je mimochodom dosť mimo. Napísal si, že sa budú zatvárať proti sebe. Z ďalšieho popisu mi to nijak nevychádza (ani sa mi tým nechce trápiť mozog)... Možno by pomohol nejaký nákres.

v zime býva problém s koľajnicovými bránami. Aj keď nie kvôli primŕzaniu kolieska o koľajnicu. To sila motora prekoná. Iná vec by bola, keby to vmrzlo do masy snehu či ľadu. Najčastejšie sa zvykne odtrhnúť koľajnica pri strojovom odhŕňaní snehu.
pavol54
01.01.18,18:06
pod bránou sneh nevadí (pokiaľ sa netvorí závej), horšie je to s kolajnicoumimo brány kam sa má posúvať tam treba napadaný sneh odhrabať