GabikaŠ
02.01.18,11:12
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či nemá niekto skúsenosť s tým, že po ročnom prevode v MRP do nového ÚO 2018 do účtovného denníka mi prekopírovalo niektoré zápisy ešte z roku 2015. Nestretol sa s tým niekto?
ďakujem
Dav
02.01.18,11:54
Ak neboli korektne vypárované, alebo ak bola zaškrtnutá možnosť staré záznamy ponechať. Mimochodom, 2.1. sa mi vidí veľmi skorý dátum na ročný prevod, to sa už nič do roku 2017 nebude účtovať? Je jednoduchšie urobiť ročný prevod až po uzatvorení roku, už aj preto, aby nebolo treba aktualizovať počiatočné stavy.
GabikaŠ
02.01.18,14:59
Zaškrnuté nemám nič, všetko som prehľadala v čom môže byť chyba ale nič som nenašla. Sú to FV a FP, ktoré mi nechalo v denníku a neviem o tom, že by boli nekorektne vypárované :( a samozrejme že budem účtovať do roku 2017 len potrebujem už účtovať aj do nového roka 2018 takže preto tak skoro :)
Dav
02.01.18,16:43
v MRP sa dá účtovať súčasne do viacerých rokov v jednom účtovníctve, stačí prepisovať číselné rady podľa toho, ktorého roku sa doklad týka a nastaviť - v Nastaveniach programu- účtovné obdobie na 1.1.2017 - 31.12.2018. Rok sa uzatvára tak, že sa vytvorí kópia existujúceho roku a v tej sa urobí uzávierka. Čiže obdobie roku 2017 ostane otvorené a rok sa uzavrie až v tej kópii pre rok 2018. Čo sa týka fa - FV a FP z roku 2015 - uhradené vypárované faktúry nemajú čo hľadať v Denníku v roku 2018. Treba pozrieť všetko - dátum vystavenia, dátum úhrady, zaúčtovanie faktúry a zaúčtovanie úhrady. Skontrolovať knihu došlých/vyšlých faktúr na účty 311 a 321 Ak to tam ostalo, ide o chybu v účtovaní
GabikaŠ
04.01.18,10:09
Ďakujem za vysvetlenie :) ja vždy robím
ročný prevod podľa tohto: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=376 najprv kvôli vystavovaniu faktúr do nového roka a potom druhý krát už keď mám uzatvorený starý rok (koniec článku 8. bod) tak hádam to nie je chyba :) a čo sa týka FP/FV idem to zase celé pozrieť a hľadať chybu :(