Domčina
03.01.18,11:43
Dobrý deň, mám podobný problém ako mala Annie Rockov
, bývam na školskom dome v Nr. Bývam tam od začiatku semestra (september 2017). Hneď pri nástupe na internát sa mi vyskytli väčšie zdravotné problémy. Internát som potrebovala, ale žiadala som o internát, kde nie sú spoločné sprchy, záchody z dôvodu mojich zdravotných problémov. Žiadosť aj po doložení zdravotných dokladov a opätovného doprosovania sa nebola braná k úvahu, nevyhoveli mi. Na konci semestra sa zdravotné problémy veľmi zhoršili. Neviem ako môžem postupovať pri odstúpení zmluvy, pretože nenašla som náhradu za seba a platiť internát aj keď tam nemôžem bývať zo zdravotných dôvodov ,nemá to zmysel.
Nehovoriac o tom, že som v piatom ročníku a druhý semester ani nechodíme do školy a donútili nás platiť za celý školský rok. Tento rok ma poriadne nahnevali. Bývala som tam aj roky pred tým a nebol z ničím problém, preto ich nechcem právne napadnúť,že nespĺňajú ani základné požiadavky z vyhlášky č. 259/2008 Z. z.Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o požiadavkách na vnútorné prostredie budov a o minimálnych požiadavkách na byty nižšieho štandardu a na ubytovacie zariadenia.
Ako by sa to dalo seriózne vyriešiť? Za akúkoľvek účinnú radu vopred ďakujem.
misoft
03.01.18,11:24
No - internát si snáď neplatila na celý rok, ale platíš po mesiacoch. Tak jednoducho pôjdeš na správu internátu a oznámiš im, že od X.X. už nebudeš internát potrebovať a basta.
Domčina
03.01.18,11:44
:D no maju v zmluve,že som zaviazana platit, do konca akademickeho roka (asi by bol problem s exekuciou :) ) ale ak by som si nasla nahradu, tak by to nebol peroblem, ale nahradu som nenasla......no nevedela som, ze to pride do takeho stadia, ze tam jednoducho nemozem byvat :)...fakt neviem ze co teraz........
veronikasad
03.01.18,11:49
Nechce sa mi veriť, pri súčasnom počte ubytovacích miest, že keď dáš nejaký inzerát na verejne dostupné miesto v škole alebo FB, že sa nikto neprihlási.
Domčina
10.01.18,08:21
ver mi,že nie,.....je hrozne veľa piatakov, ktorí už nemajú ďalší semester a chcú sa intráku zbaviť, potom sú tam ľudia,ktorí dobrovoľne odýdu a dalších vyhodia zo školy, zrazu je tam mrte iest voľných a takmer nik sa nehlási....inzerráty cez UIS,FB, a 3 rozne stránky, plus vývesky v škole.......a už 2 mesiace nikoho neviem zohnať....