ajacik
02.08.06,09:37
Jednoosobová s.r.o. chce rozšíriť svoje predmety podnikania. Sú to také, ktoré sa do živnostenského listu nezapisujú a na živnostenskom úrade mi povedali, že sa zapisujú iba do OR - ťažba dreva. (neviem prečo, ale od rána sa snažim dovolať na OR do ZA, BA......ale nikde to neberú).

Aký bude vlastne postup:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení (zmene) predmetov činnosti - notársky overiť.

2. Vypracovanie úplného znenia Zakladateľskej listiny so zapracovaním nového predmetu.

3. Podanie návrhu na zmenu do OR

4. Prílohy: 2.000 Sk kolok, 2 x úplné zmenie ZL, 2 x rozhodnutie jediného spoločníka, povolenie na ťažbu dreva

Je to takto spávne?

Veľmi pekne dakujem za odpoved.
ajacik
02.08.06,11:51
posúvam

dakujem ;)
dana9
02.08.06,12:01
Jednoosobová s.r.o. chce rozšíriť svoje predmety podnikania. Sú to také, ktoré sa do živnostenského listu nezapisujú a na živnostenskom úrade mi povedali, že sa zapisujú iba do OR - ťažba dreva. (neviem prečo, ale od rána sa snažim dovolať na OR do ZA, BA......ale nikde to neberú).

Aký bude vlastne postup:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení (zmene) predmetov činnosti - notársky overiť.

2. Vypracovanie úplného znenia Zakladateľskej listiny so zapracovaním nového predmetu.

3. Podanie návrhu na zmenu do OR

4. Prílohy: 2.000 Sk kolok, 2 x úplné zmenie ZL, 2 x rozhodnutie jediného spoločníka, povolenie na ťažbu dreva

Je to takto spávne?

Veľmi pekne dakujem za odpoved.

Je to dobre.:)
dana:)
ajacik
02.08.06,12:03
si mi až dych vyrazila :).

dakujem ti a prajem pekný den ;)
dana9
02.08.06,12:14
si mi až dych vyrazila :).

dakujem ti a prajem pekný den ;)

Postup je dobrý, :) len sa mi zdá, že poplatok je 1.500,- SK. (tak sa mi zdalo zle;) , je to naozaj 2.000,-)

dana:)
ajacik
02.08.06,12:33
našla som to tu:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=204008&postcount=3

ide o správny alebo súdny poplatok?
ajacik
02.08.06,12:44
súdny poplatok ;)

Zákon č. 621/2005, položka 17 c) ............to len ak by niekoho zaujímalo.

ešte raz ti dakujem :)
ajacik
03.08.06,08:07
Idem práve robiť zakladateľskú listinu s novým predmetom podnikania.

Možno je to banálna otázka, ale:

Predmetná s.r.o. bola pôvodne založená inou PO a následne bol celý obchodný podiel predaný FO, môjmu klientovi - v súčasnosti je jediný spoločník aj konateľ.
Mám pred sebou Úplne znenie zakladateľskej listny o založení spoločnosti s ručením obmedzeným v znení zmluvy o prevode obchodného podielu, kde je ako zakladateľ uvedená PO a ako spoločník môj klient.

Mám nasledujúce otázky:

1. ako sa bude zakl. zmluva volať?
2. ako zakladateľ bude uvedená stále PO, ktorá ju pôvodne založila?
3. stačí, ak k predmetom podnikania dopíšem další a bude to ok?
ajacik
03.08.06,10:06
posúvam ;)
alušik
16.08.06,08:21
Akciová spoločnosť rozšírilia predmet podnikania o účtovné služby. Na živnostenskom úrade prebehlo rozšírenie živnostenského listu, no návrh na zmenu v OR zatiaľ spoločnosť nepodala. Ktorým dňom môže začať za účtovné služby firma fakturovať? Nie je to až dňom zápisu do OR?
L uctovnik
12.05.11,08:37
ahojte ! prosím o radu:
existujuca sro s predmetom činnosti veľkoobchod v plnom rozsahu konces. živnosti, maloobchod, sprostredkovanie obchodu, chce prevadzkovať internetovy obchod, čo je podľa všetkeho voľna živnosť.
Treba v OR rozšíriť predmet činnosti?
ak nie, treba aspoň niekde niečo oznámiť alebo zaregistrovať? myslím ŽR alebo niečo take.
Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede.
Economic
13.05.11,05:04
ahojte ! prosím o radu:
existujuca sro s predmetom činnosti veľkoobchod v plnom rozsahu konces. živnosti, maloobchod, sprostredkovanie obchodu, chce prevadzkovať internetovy obchod, čo je podľa všetkeho voľna živnosť.
Treba v OR rozšíriť predmet činnosti?
ak nie, treba aspoň niekde niečo oznámiť alebo zaregistrovať? myslím ŽR alebo niečo take.
Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede.

Ja by som doporučila rozšíriť predmet podnikania o toto : Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov. Malo by to stačiť. Základ je malo a veľkoobchod. Pekný deň.