laskonkat
04.01.18,05:50
Dobry den, rad by som sa spytal ako pristupovat ku kryptomenam. Pracujem na TPP ale mam nejake kryptomeny ktore uz nadobudli nejaku hodnotu ktoru by som si rad vyplatil na bezny ucet. Ako zdanit takyto prijem ? Podla toho co som cital tak v danovom priznani typu B je cast kde sa daju vyplnit "ine" prijmy, je tomu tak ? mozem do tejto polozky vlozit sumu ktoru som si poslal za dany kalendarny rok na ucet ? + ako zdokladujem kolko som realne vybral a kolko som ivestoval ? jedine co mam je vypis z uctu, staci to ako danovy doklad v pripade kontroly ? kedze s ktyptomenami som obchodoval na roznych portaloch a tieto operacie su anonymne neexistuje ziadne doklady o tom kedy, co a komu som predal. + z tejto sumy ktoru chcem zdanit platim iba 20% dan ? alebo su s tym spojene aj nejake dalsie odovdy ? Dakujem za odpoved!
El Cid
05.01.18,15:04
-výpis z elektronickej peňaženky,k daným prevodom podľa dátumu a času priradiť trhovú hodnotu
-áno,možno ho zaradiť ako ostatný príjem fyzickej osoby, ktorý podlieha dani z príjmov podľa § 8 zákona o dani z príjmov ako „iný“ príjem,pri tomto druhu príjmu je možné zahrnúť iba výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie, pričom nie je možné vykázať daňovú stratu ,ale súčasne platný zákon o dani z príjmov nerieši zdaňovanie príjmov z predaja bitcoinov
-daň z poistenia, zdaňovanie príjmov z kryptomien, ale aj novela zákona o stavebnom sporení- oblasti, ktorým sa bude v tomto roku venovať Ministerstvo financií SR