Dragonit
04.01.18,07:04
Potrebujeme predat byt a zaroven kupit rovnaky v inom meste. Bezne sa pri predaji robi vinkulacie v banke, alebo na depozitny ucet notara. Ako mame vyriesit dvojitu vinkulaciu ? Pretoze jednak potrebujeme mat v depozite peniaze, ktory dostaneme od kupca za nas byt a dalej vinkulaciu na kupu noveho bytu v inom meste.Tak, aby vsetci traja ucastnici transakcie boli dostatocne chraneni pred moznym podvodom
ivka70
04.01.18,07:21
Naco to takto komplikovat.
Staci, ked v zmluve na byt, ktory predavas, das klauzulu o vystahovani sa napr. do 2 mesiacov od zapisu kupy na katastri, pricom ak tento termin nedodrzis, zaplatis za kazdy dalsi den xx EUR kupujucemu.
Byt predate, prepisete a vystahujes sa neskor.
A vznikne ti cas na kupu dalsieho bytu.
Bezne sa tak byty predavaju a kupuju.
Dragonit
04.01.18,07:29
Problem je inde. Ucastnici su traja. A kazdy chce mat istotu, ze nepride o peniaze a o byt
ivka70
04.01.18,07:33
a ako by prisiel o peniaze tym, ze sa nastahuje neskor, ked vlastnikom bude na kayastri uz on?
peniaze sa vinkuluju predsa do zapisu na katastri, ak to uz musite robit
Dragonit
04.01.18,09:07
Na katastri, a na ktorom ? Ja by som zobral peniaze za svoj byt a dal navrh na kataster. A co keby nastal problem pri kupe noveho bytu napr. na katastri, alebo majitel zmeni nazor a vklad na kataster neuskutocni ? Ja by som mal sice peniaze za svoj byt, ale zostal by som bez bytu - na ulici. Stale prehliadas, ze sa nejedna o jednoduchy predaj bytu, ale o transkaciu 3 ucastnikov
Dragonit
05.01.18,10:36
Zatial najlacnejsia vinkulacia je v Postovej banke