Zita5
02.08.06,10:14
Nevedela som kam zaradiť túto tému .Ale vzhľadom k tomu , že som sa s tým ešte nestretla ...tak dávam do pozornosti pre majiteľov motorových vozidiel nasledovné :

včera som rozvinula debatu ohľadom krádeže vozidla a o postupe poisťovne s jedným pánom . Z debaty vyplynulo , že poisťovňa nechcela preplatiť krádež auta z dôvodu , že defend-lock , ktorý bol namontovaný v ukradnutom aute nebol na prehliadke , ktorú mal absolvovať a ktorá bola uvedená v Záručnom liste na namontovaný defend-lock .
On mi vraví , nebuď prekvapená pozri si čo máš v záručnom liste ......dnes ráno v práci bola moja prvá cesta nazrieť do Záručného listu a tam čítam ........Záručné podmienky : spoločnosť xxxxxx a montážne stredisko zodpovedajú za správnu funkciu uzamykacieho systému počas 5 rokov odo dňa montáže zariadenia zákazníkovi montážnym strediskom za podmienok, že funkčnosť zariadenia bude overená 1 x za 2 roky montážnym strediskom alebo spoločnosťou xxxxxx a potvrdená na zadnej strane záručného listu.

Chodíme pravidelne na prehliadku s MV , ale ešte nikto nám ani nespomenul , že treba dať skontrolovať aj defend-lock .

Aké máte skúsenosti, resp. vedeli ste o tom , že poisťovne začínajú brať na túto kontrolu defend-locku ohľad ? Hrá im to do kariet ak kontrola neprebehla .

Absolvujete kontrolu s defend-lockom podľa predpísaného termínu ?
Jedná sa aj o súkromné MV ,ale aj o firemné MV .
ajacik
02.08.06,11:35
My sme kupovali auto v roku 2003.

po prečítaní tvojho príspevku som vytiahla záručný list k defend-locku. Pozerám, že nie je ani vypísaný :eek:, ani podpísaný, razítko.

Tak som volala do spoločnosti, ktorá to distibuuje na Slovensko a bolo mi povedané, že to mi mali vypísať pri predaji auta. Tak tam hned zajtra idem.
A čítam dalej: .......záručná doba 5 rokov s preskúšaním 1 x ročne. V rámci tých piatich rokoch je to zadarmo.

Potom niekedy zavolám aj do poisťovne, či berú ako zábranu aj defend-lock, ktorému skončila záruka. Lebo ak nie, tak je to poriadna blbosť.


ale dakujem za "nakopnutie". :)