luebchenko
02.08.06,10:18
Určite aj vy dostávate často rôzne prosby o pomoc či už finančnú, alebo s darovaním krvi pre ľudí, ktorých príbuzní sa ocitli v život ohrozujúcej núdzi. Nemyslím tým rôzne maskované spamy, ale maily kde je uvedená konkrétna osoba, kontakty.... kde asi vážne treba pomôct. Nuž a Porada so svojim dosahom na celé Slovensko je ideálnym prostriedkom na posunutie takejto prosby čo najväčšiemu počtu ľudí. Ja sama krv darovať nemôžem (diabetes), žiaľ ani môj syn (prekonal leukémiu - tiež sme zažili situácie, kedy mu krv známych či neznámych darcov zachraňovala život), takže možno pomôžem aspoň takto. Túto prosbu o pomoc som dostala dnes - posúvam.

"chcem vás poprosit, ak niekto mozete alebo niekoho poznate, tak pomozte....
nie je to ziadny spam.... pisala to moja kolegyna....
pripadne aspon pls mail preposlite, co najviac ludom....
dakujem
Dagmar Jurkovičová
NBS
Ul. Imricha Karvaša 1
813 25 Bratislava
Tel: +421 5787 2671
Fax: +421 5787 1166
mailto: Dagmar.Jurkovicova@nbs.sk (Dagmar.Jurkovicova@nbs.sk)
Pomôžte prosim, ak môžete darovať krv skupiny B Rh pozitív pre môjho synovca. Je to veľmi súrne, leží po ťažkej havárii v kritickom stave v ohrození života. Ozvite sa mi prosím na tel. č. 0903 888 964 alebo 0904 924 963, odvoz zabezpečím v rámci Bratislavy.
Krv je možné darovať v FNsP F.D. Rooswelta, Banská Bystrica, v Ružinovskej nemocnici alebo v akejkoľvek inej nemocnici na Slovensku. Pri odbere treba uviesť meno: TOMÁŠ BRBÚCH, 27.2.1979, hospitalizovaný v FNsP F.D. Rooswelta
- ÁRO, Banská Bystrica a pýtať si potvrdenie že krv bola darovaná pre neho.

Vopred všetkým ďakujem

Daniela Chudá"
Jara
02.08.06,08:53
Tiež už nemôžem dávať, aj keď som 23-násobný darca. Niečo sa stalo a už mám anémiu a nemôžem dávať. Asi to je vekom. Dúfam že sa niekto nájde kto pomôže, ešte to pošlem synovi, ale asi bol minulý mesiac.
Pomôžte. Nikto z nás nevie, kedy bude túto pomoc potrebovať...
luebchenko
02.08.06,09:21
Tiež už nemôžem dávať, aj keď som 23-násobný darca. Niečo sa stalo a už mám anémiu a nemôžem dávať. Asi to je vekom. Dúfam že sa niekto nájde kto pomôže, ešte to pošlem synovi, ale asi bol minulý mesiac.
Pomôžte. Nikto z nás nevie, kedy bude túto pomoc potrebovať...

Jarka, VEKOM?!!!! V 17-tich?!!! :D:D:D Ale vážne, si super, že si toľko krát bola darovať. Musí to byť dobrý pocit, vedieť že si niekomu možno pomohla zachrániť život, nie?
Jara
02.08.06,09:26
Dík za tých 17. Mám 17 a chcem sa smiať a spievať...

Je mi ľúto, že sa nikto nepridá. Veď toľkí tu sme na Porade a neverím, že nikto nemôže...
Zuzka
02.08.06,09:53
Ľubi, rada by som darovala, krvná skupina je "moja" .. ale prekonala som žltačku.
luebchenko
02.08.06,10:08
Zuzi v pohode, ja toho chlapca nepoznám, len som posunula čo mi poštou prišlo, lebo viac hláv viac vie - a možno niekto pomôže, no nie? Nie je to prvý krát, čo som takúto prosbu o pomoc dostala. Preto som založila túto tému, lebo žiaľ život prináša aj rôzne podobné nešťastia a prečo by sme nepomohli ak sa o nich dozvieme a pomôcť vieme.
lenkak
02.08.06,15:08
Dakedy som veľmi chcela darovať krv, ale doktori ma hneď zrušili, že nemôžem.
Marína
02.08.06,15:17
Ľutujem, ale so mnou je to tak ako s Lenkou.
Danila
02.08.06,15:29
Milé moje 17 -ky, zachránila by som náš dobrý image. Som bývalá darkyňa, ale mám A a to B je fakt zložitejšie. Aj ja idem obvolávať. Mohla by byť aj O ? Do frasa, ale v Blave je polovica národa na dovolenkách.
Stina
02.08.06,15:41
Mám B rh pozitív, ale žiaľ včera som bola na separátore darovať doštičky. Takže dnes by mi určite krv nebrali. Inak kedy môžem, pomôžem.
Elena Navrátilová
02.08.06,15:45
Ja mám A1B pozitív. Takže bohužiaľ. Zobrali mi len 3x krv. Inak som mala vždy niečo, zvýšenú sedimentáciu a tak. Ale A1B pozitív ani veľmi nechcú, lebo ju má málokto. Ale ak bude niekto potrebovať. Nemám problém.
Monika Kováčová
02.08.06,15:55
Ja som B-, takže žiaľ.
ondrejvla
02.08.06,17:06
Ja som B-, takže žiaľ.

Milé Poraďáčky,
vôbec nezáleží na tom akú máte krvnú skupinu, pôjdete na transfúznu stanicu, poviete pre koho darujete krv a oni mu dajú jeho skupinu, ktorú potrebuje.
Škoda, ja už nemôžem darovať, ja už som po dobe spotreby, manžel má striebornú Jánskeho plaketu, ale už je tiež po expirácii. Pripájam sa k prosebníkom, kto môžte prosím darujte, možno zajtra bude potrebovať pomoc niekto z vašich blízkych!
Elena Navrátilová
02.08.06,17:21
Ak je to skutočne tak, poprosím o info a pôjdem darovať.
ondrejvla
02.08.06,17:59
Ak je to skutočne tak, poprosím o info a pôjdem darovať.

Elenka v zadaní otázky je tel.číslo, zavolaj určite ti poradia.
willma
03.08.06,09:16
Ja sa na transfúzku chystám, ale až počas dovolenky t.j. po 9.8., nakoľko naháňačky v pracovnom čase mám viac než dosť a ako som písala inde, momentálne aj s dcérou na krku. Takže som v podstate rada, že mi ju zatiaľ v robote trpia a nemôžem ešte k tomu pridať neskorý príchod i keď z humanitných dôvodov.(aj keď v životopise som darovanie uviedla)
bezradná
03.08.06,10:08
Mám B rh pozitív, ale žiaľ včera som bola na separátore darovať doštičky. Takže dnes by mi určite krv nebrali. Inak kedy môžem, pomôžem.
Tiež som B Rh pozit, ale som bola v júli darovať, takže teraz nemôžem. Skúsim to preposlať ďalej, snáď sa niekto nájde v tom okruhu, kto môže darovať.
atramka
03.08.06,10:15
ak môže byť 0, pošlem syna - je o rok starší ako pacient, môže aj hneď , je v Blave...
kalkulka
04.08.06,05:42
Mám presne takú, ale vždy mám niečoho málo a pritom mi už dávno zislili chlopňovú chybu, takže ani by mi nezobrali. Manžel daroval 32x, ale teraz už má problémy, takže tiež už nemôže. Ale skúsim sa popýtať darcov v mojom okolí možno pomôžu.
atramka
04.08.06,06:06
ak môže byť 0, pošlem syna - je o rok starší ako pacient, môže aj hneď , je v Blave...

Poslala som aj mail na:mailto: Dagmar.Jurkovicova@nbs.sk
no zatiaľ sa nikto neozval.
bezradná
04.08.06,10:29
Poslala som aj mail na:mailto: Dagmar.Jurkovicova@nbs.sk
no zatiaľ sa nikto neozval.
Pre istotu som sa pozrela na stránku daruj krv. Žiadna výzva na túto krvnú skupinu tam nie je. Ja viem, to neznamená, že žiadosť nemôže byť pravdivá, ale skúste si pozrieť tento link, je tam rozpísaná práve takáto situácia, keď sa cez mail hľadajú darcovia krvi:
http://www.darujkrv.sk/Page.aspx?ID=17
Viera123
04.12.07,19:44
Študentov na škole, kde chodi aj moja dcéra (VŠE BA) oslovil ich profesor, že súrne potrebujú krv pre 18 ročného chlapca, pretože inak zomrie. Krvná skupina 0+. Prosim, ak niekto poznáte človeka s touto krvnou skupinou, ktorý by mohol darovať krv, napíšte mi ss, resp. mu dajte o tejto prosbe vedieť a zanechajte na seba kontakt alebo na človeka, ktorý by mohol pomôcť. Nechcem k tejto výzve ostať ľahostajná a preto aspoň touto cestou hľadám pomoc pre človeka, ktorý to potrebuje. Vzápätí Vás skontaktujem s otcom tohoto chlapca.

Ak je vo Vašich silách pomôcť, prosím, nájdite si čas a chvíľku porozmýšľajte koho osloviť.
Nepíšte prečo nemôžete, nechcem tu rozvádzať diskusiu, ale ak sa dá, skúsme pomôcť.
Ďakujem Vám.
katkapekly
04.12.07,20:18
Ahoj Viera, dúfam, že uz sa Ti ozval niekto z Blavy, fakto mi to nie je lahostajné. Ja mám 0+, ale som z Prešova, tak neviem, ako sa to robí, keď sa nikto nenájde, resp. keď je krv az na opačnom konci republiky. Keby sa to dalo, že by som darovala tu v PO a oni by to tam nejako rýchlo poslali. Neviem, no. Ale mne doteraz brali len polovičnú dávku, vraj mám málo kg. Takže, Bratislavčania, rýchlo sa ozvite!
Viera123
04.12.07,20:28
Zatiaľ sa nikto neozval, je už asi veľa hodín, možno, že zareguje niekto zajtra. Pokúsim sa preveriť možnosť darovať krv mimo BA, a zajtra napíšem. Ďakujem ti zatiaľ veľmi pekne.
veronikasad
04.12.07,20:33
Viera123
04.12.07,21:14
Vierka pozri tu:
http://www.porada.sk/t65836-new-aku-mame-krvnu-skupinu-aj-nickmi.html?highlight=krvn%E1+skupina
Presuň svoj príspevok do tejto témy.
Ďakujem Veronika za upozornenie, už som to zaradila dúfam, že správne.
Chobot
05.12.07,09:25
Študentov na škole, kde chodi aj moja dcéra (VŠE BA) oslovil ich profesor, že súrne potrebujú krv pre 18 ročného chlapca, pretože inak zomrie. Krvná skupina 0+. Prosim, ak niekto poznáte človeka s touto krvnou skupinou, ktorý by mohol darovať krv, napíšte mi ss, resp. mu dajte o tejto prosbe vedieť a zanechajte na seba kontakt alebo na človeka, ktorý by mohol pomôcť. Nechcem k tejto výzve ostať ľahostajná a preto aspoň touto cestou hľadám pomoc pre človeka, ktorý to potrebuje. Vzápätí Vás skontaktujem s otcom tohoto chlapca.

Ak je vo Vašich silách pomôcť, prosím, nájdite si čas a chvíľku porozmýšľajte koho osloviť.
Nepíšte prečo nemôžete, nechcem tu rozvádzať diskusiu, ale ak sa dá, skúsme pomôcť.
Ďakujem Vám.

Ja mám 0+. V prípade potreby by som aj vedel pomôcť, ale zdá sa mi to divné, že jej majú nedostatok, lebo 0+ je pomerne rozšírená skupina (viď štatistiku).
Viera123
05.12.07,15:14
Veľmi pekne ďakujem, že si zareagoval a v prípade potreby vedel pomôcť. Práve som telefonovala s otcom chlapca, nateraz sa im podarilo zohnať dostatok darcov, ale samozrejme, bude nás kontaktovať, keby bolo potrebné. Chlapec leží v bratislavskej nemocnici, čiže naozaj si najbližšie.
Iba pripomínam, že sa okrem teba doteraz prihlásila iba jedna poraďáčka z Prešova. Nikto viac, to iba na ilustráciu.
Ešte raz vrelá VĎAKA za toho chlapca.
Viera123
08.12.07,17:28
Dakujem este raz Chobotovi, ktorý jediný z Bratislavy sa rozhodol v potrebnej chvíli pomoct. Taktiez dakujem Lubici_02 a katkapekly, ktore na vyzvu zareagovali, tie zial nie su z BA, takze je to o to tazsie.
Verim, ze vsetko dobre dopadne.
Chobot
18.12.07,08:02
Dakujem este raz Chobotovi, ktorý jediný z Bratislavy sa rozhodol v potrebnej chvíli pomoct. Taktiez dakujem Lubici_02 a katkapekly, ktore na vyzvu zareagovali, tie zial nie su z BA, takze je to o to tazsie.
Verim, ze vsetko dobre dopadne.

Tak pre tvoje info, nakoniec som bol darovať 2x, v stredu aj v piatok. Dúfam, že sa ten chalan z toho najhoršieho už dostal...:rolleyes:
atramka
19.12.07,08:17
Chobot, Vierka123, iba dnes som čítala tento príspevok, je to ešte aktuálne??? Keď sa ozval Chobot, tak to zrejme bola pravdivá akcia, ale viackrát sa mi stalo, že to bol "platný poplach" a keď som sa tam chcela ozvať, tak mi ani na mai nikto noodpovedal.....
Chobot
19.12.07,08:48
Chobot, Vierka123, iba dnes som čítala tento príspevok, je to ešte aktuálne??? Keď sa ozval Chobot, tak to zrejme bola pravdivá akcia, ale viackrát sa mi stalo, že to bol "platný poplach" a keď som sa tam chcela ozvať, tak mi ani na mai nikto noodpovedal.....

Planý poplach to nie je. Len neviem, v akom stave je to teraz, či ešte stále potrebujú darcov (ale vzhľadom na jeho stav asi áno).

Cez SS ti pošlem číslo na otca toho chlapca, keďže Vierka123 tu včera nebola.