sils
04.01.18,14:52
Kúpil som auto na úver. Tvrdili mi,že budem výhradným majiteľom auta. Kedže bývam v inom okrese chcel by som ponechať pôvodné značky. Stačí keby som auto predal synovi/býva v tom pôvodnom okrese/,a či vôbec môžem predať auto kým nemám vyplatený úver. Syn súhlasí aby auto vlastnil on.Ď
avalik
04.01.18,13:55
v prvom rade pozri zmluvu o uvere a zabezpecovacie pravo k uveru
vicktor
04.01.18,15:14
"Tvrdili mi..." - a co sa pise v dokladoch?
Predpokladam ze uverujuca institucia dala do zmluvy odstavec o nepredavani auta - skontroluj.
sils
04.01.18,16:25
ok.pozriem Je tam klauzula o tom že majiteľom auta sa stanem až keď úver bude splatený. Či sa to dá tou druhou zmluvou nejak obísť?
sils
04.01.18,16:27
ok.skontrolujem
dmc
04.01.18,17:08
Samozrejme vsetko by si mal mat uvedene v zmluve. Ak aj nie - tu je zopar voditok:

Vlastnis technicky preukaz od auta ? Nemyslim tym "malé" osvedcenie - kartičku. Ak ano na zadnej strane mas napisane kto je majitel resp. drzitel vozidla. Ak si tam uvedeny ty- tak si ty majitelom.

Avsak aj ked si majitelom mozes mat koli uveru obmedzene prava na prevod vlastnickych prav k vozidlu - ako keby si rucil vozidlom. V tom pripade by si mal mat zmluvu o zaloznom prave k osobnemu mot.vozidlu a ta za zvykne registrovat v Notarskom centralnom registri zaloznych prav. Ak by si aj chcel vykonat prevod drzby vozidla na ineho - dopravny inspektorat prevod nevykona bez zrusenia tohoto zapisu.
sils
05.01.18,16:30
Ďík za túto radu. Veľký techničák ešte nemám. Na register notársky sa pozriem,ak sa mi podarí tam dostať. Ale či sa dá urobiť so synom zmluva o nadobudnutí auta so všetkými povinnosťami voči lízingovke/banke/?
sils
05.01.18,16:35
Pozrel som u notárov.Zatiaľ není záznam. Ale môže byť až keď dostanem velký techničák.Zatiaľ počkám toľko.
sils
05.01.18,16:38
Skontrolované.Je tam klauzula o"majiteľom auta sa stanem ak splatím úver" len keď spravím tú zmluvu so synom o tom,že všetky záväzky prejdú naňho či policajti nebudú mať komenty. Aj keď známi policajt by to mohol urovnať?
vicktor
06.01.18,06:33
Majitelom sa stanes az po tom co splatis uver. Tak ako chces predat co nevlastnis? Takto mozes synovi predat aj Areal snov na Strbskom plese.
sils
09.01.18,20:30
Špekuloval som aj o tom či by sa dalo dohodnúť s leasingovkou alebo s poskytovatelom úveru na nejakej dohode. Čo myslíš? schodná cesta?
buchač
10.01.18,05:58
sils (Včera 22:30) Špekuloval som aj o tom či by sa dalo dohodnúť s leasingovkou alebo s poskytovatelom úveru na nejakej dohode. Čo myslíš? schodná cesta?
======================
Nešpekuluj !

Dohoda s leasingovou a úverovou spoločnosťou je predsa jediná schodná cesta.
Ani známych na polícii nebudeš potrebovať. Veď aj ten musí do systému nahodiť patričné údaje a nie niečo povymýšľané.