ivička
02.08.06,10:26
Prosím vás poraďte mi, všetko som tu už o tom prečítala, ale mám v tom aj tak chaos.
Nahadzujem sklad materiálu v MRP Dos - PU
Na karte mám dve desatinné miesta na skladovú cenu na faktúre tri, keď to zaokrúhlim mám navyše, keď nie menej - jednoducho mi nesedí fa so skladom dávam to hneď zaúčtovať a potom mi nesedí 111 so 112 prosím Vás čo mám s tým robiť? Ozvite sa mi prosím Lenkak a Ondrejvla myslím, že s MRP Dos máte veľa skúseností. Vďaka!
lenkak
02.08.06,15:19
ivička - keby si sa pýtala na win verziu,tú mám prelúskanú, dos moc nepoznám, ale Ondrejvla sa možno ozve.
lenkak
02.08.06,15:21
ale odporúčam si pozrieť priložený link, je to síce win verzia, ale rieši sa tam podobný problém. Možno pomôže.
http://www.porada.sk/t5211-mrp-sklad.html
ondrejvla
02.08.06,15:54
Ivička,
choď do : špeciálne funkcie, konfigurácia, parametre účtovníctva, jednotka des.miest, klikni na to a daj si "3 ". Objaví sa ti to nie na karte, ale až keď budeš robiť príjemku, alebo výdajku. Rozdiel pár halierov, ktorý ti vznikne účtujem na účet 548.
Už by si nemala mať žiadne problémy s tým, ak áno, tak tému posúvaj, kým sa ti neozvem, prípadne môžeš v tomto prípade aj na SS.
ivička
03.08.06,06:00
Ďakujem dievčatá, že ste sa ozvali, skúsila som to tak ako mi radila Ondrejvla, lenže tak sa mi dajú upraviť len desatinné miesta v jednotke čiže ks, metroch .... ale nie v korunách, skúsim to teda cez analytiku 112 a 548, ešte raz srdečná vďaka!
ondrejvla
03.08.06,18:15
Ďakujem dievčatá, že ste sa ozvali, skúsila som to tak ako mi radila Ondrejvla, lenže tak sa mi dajú upraviť len desatinné miesta v jednotke čiže ks, metroch .... ale nie v korunách, skúsim to teda cez analytiku 112 a 548, ešte raz srdečná vďaka!

No ale inak sa ani nedá, v Sk len na 2 des.miesta, tým sa ti zmení celková cena keď máš jednotku množstva na 3 des.miesta, ostatné riešim cez účet 548.