gretka7
04.01.18,20:16
Som ekonomka. Ako mám teraz, od 1.1.2018 komunikovať za mojich klientov PO s finančnou správou? Dohody už nie sú aktuálne.
veronikasad
04.01.18,19:21
pýtaš sa na klientov, platitelov DPH ?
Dáša_
04.01.18,19:21
Pokiaľ viem, tak staré dohody sú stále v platnosti. Len nové sa už nebudú dať uzatvárať.
veronikasad
04.01.18,19:23
Platí pre PO, FO môžu dohody uzatvárať do konca juna 2018
gretka7
04.01.18,19:24
Ahoj. Platcov DPH mám na dohody prihlásených. Pýtam sa na PO- neplatcov DPH. Ako ich mám teraz registrovať na finančnej správe? Aby som si ich mohla pridať medzi svoje autorizácie. Ďakujem
veronikasad
04.01.18,19:26
Žabinka
04.01.18,20:26
https://www.financnasprava.sk/sk/aktualne-dan-clo/faq/elektronicka-komunikacia
otázka č.5
Autorizácia na viac subjektov
Môžem mať na jedno ID priradených (naviazaných) viacero subjektov (DIČ)?

Áno je to možné. Na jedno ID môže byť naviazaných viacero DIČ. Ak už ste registrovaný (teda máte ID), stačí sa autorizovať na podávanie za ďalšie subjekty. Môžete to urobiť buď osobne na daňovom úrade, alebo môžete podať žiadosť priamo cez portál finančnej správy z OIZ - Osobnej Internetovej zóny (ak vlastníte kvalifikovaný elektronický podpis - KEP/eID) – Prihlásite sa do OIZ a v ponuke „Autorizácie a zastupovania - Moje autorizácie k subjektom“ nájdete tlačivo „Žiadosť o autorizáciu“, v ktorom vyplníte potrebné údaje a dáte „Potvrdiť“. K žiadosti o autorizáciu je potrebné priložiť výpis z obchodného registra alebo plnú moc, ak nie ste štatutár.
leskovskysami
04.01.18,23:46
Buď cez ich prihlasovacie údaje alebo požiadať klienta o pridelenie ich firmy k vašemu ID. Treba si stiahnuť tlačivo na žiadosť o pridelenie firmy na vaše ID a zaniesť na podateľňu FS. Otvorí sa Vám ich účet. Záleží to na dohode niektorý klienti nevyžadujú aby výkazy a daň. priznania boli pod menom spracovateľa niektorý klienti vyslovene žiadajú. Takže je to o vzájomnej dohode. Každopádne jedna z možností.