Miriam358
06.01.18,12:50
Doteraz sme zvuk mali, všetko fungovalo. Vecer zvuk fungoval. Ráno sa tablet zapol a zvuk zrazu nešiel. Jediný zvuk ktorý ide je cez sluchadla a cez externy reproduktor, ale priamo z tabletu zvuk nejde. Pritom napr. pri skúške zvukov na zvonenie tablet zvuky vydava, Stav rovnaky aj po reštartovaní tabletu. Ďakujem vopred za rady.
misoft
06.01.18,11:53
Tablet má buď výstup na slúchadlá, alebo na reproduktor - ten je vstavaný. Čím iným teda môže "vydávať" zvuk?
Skúška zvukov - ten zvuk rovnako ide z reproduktorov.
Miriam358
06.01.18,11:57
pardon, zle som sa vyjadrila, pripojili sme k tabletu taky maly externy reproduktor a cez neho išiel zvuk
misoft
06.01.18,15:58
Tak potom je zaseknutý konektor v tablete - ostal prepnutý na externý reproduktor/slúchadlá a neprepol sa na vnútorný reproduktor.
Skúsiť - konektor od slúchadiel/reproduktoriku trochu rýchlejšie vytiahnuť, možno sa vnútorné kontakty znova spoja, prípadne trochu WD40, Kontoxu dostať do konektoru v tablete a tým "kolíkom" (dnu-von-dnu-von) to "premazať, možno sa napraví.
Ak nie - v servise konektor vymenia (ak budú mať a budú vedieť :D).
Miriam358
12.01.18,18:31
dakujem, vyskusala som to s konektorom ako si mi poradil, ale asi je pokazený konektor, pretože aj tablet neustale hlasi na hornej lište že su pripojené sluchadla a táto hlaška sa neda nijako otvoriť, zrušiť a svieti tam aj ked sluchadla vyberiem z konektoru
misoft
12.01.18,19:36
Nuž - tak servis... pár € a buď opravia, alebo vymenia konektor.