radob1
07.01.18,06:51
Na nástenke visí oznam vyzývajúci k plateniu čiastok presnou sumou čo sa mi zdá protizákonné, poraďte ako proti takýmto nešvárom nenažraného zdravotníctva bojovať
avalik
07.01.18,06:01
je to prosba, nie nariadenie
radob1
07.01.18,07:06
taká prosba ... máš pravdu, no asi by to šlo napísať bez takého zvýraznenia toho textu "presne stanovenú hotovosť", aj formulácia by mohla byť miernejšia - hádam vydať čiastku do 20 eur nie je pre nemocnicu neriešiteľný problém, mne to pripadá vrcholne drzé, obzvlášť keď v ústave máme načarbané čosi o bezplatnom zdravotníctve
buchač
07.01.18,07:32
radob1 (Dnes 09:06) taká prosba ... máš pravdu, no asi by to šlo napísať bez takého zvýraznenia toho textu "presne stanovenú hotovosť", aj formulácia by mohla byť miernejšia - hádam vydať čiastku do 20 eur nie je pre nemocnicu neriešiteľný problém, mne to pripadá vrcholne drzé
=====================
- Formulácia ?
Ako by si tú žiadosť formuloval Ty ?

- Výdavok ?
Nespomenul si, že kde je tá nástenka umiestnená...a to je dosť podstatná info.
Ide o to, či je to pri dverách finančného oddelenia - pokladne...alebo je to pri dverách danej/ných ordinácie ?

- Tých 20€ a výdavok z neho ?
Nemyslím si, že by platiaceho šikanovali zbytočne, tu ide o to, že nemusí byť v pokladničke stále primerané bankovky.....a tiež by si asi nejásal, ak by výdavok bol v drobných minciach.
kopretinka
07.01.18,09:42
bez zvýraznenia textu? tak ti poviem,že ľudia sú slepí,nevšímaví,pokiaľ ich tabuľa s nápisom nešvacne rovno do ksichtu,tak neberú na vedomie,vidím to každý deň v práci,oznam napísaný 20cm písmom rovno pred očami a oni to nevnímajú...
netrep o bezplatnom zdravotníctve,je to nadštandard,keď si si to objednal,tak si vedel,že to budeš platiť,a vedel si aj presnú sumu.
že nešvár......mať tvoje problémy......
Nabudúce choď do neštátneho zariadenia,tam budeš môcť platiť aj zlatou kartou,keď zaplatiť v hotovosti do 20 eur je pre teba taký hovadsky veľký problém.
P.S. nasekajte mi mínusiek,koľko chcete.........
misoft
07.01.18,09:44
Ako sa brániť? ÚDZS v okrese.... oni už naučia lekára, čo sa patrí a sluší.
misoft
07.01.18,09:58
Neviem, komu sa to vidí nevhodné, ale ÚDZS je tu presne na to + ešte zriaďovateľ okresu. Oni dozerajú na to, či lekár neprekračuje to, čo má povolené, pretože oznam o PRESNEJ sume nemá žiadnu oporu v zákone - má právo vyberať poplatky za nadštandard, ale nie diktovať, aby sa platilo presne. V tomto prípade lekár vystupuje ako obchodník, musí prijať peniaze a vydať peniaze, ak dodaná čiastka presahuje požadovanú. Dokonca je POVINNÝ vydať i doklad o prijatej platbe!!!!!!!!

Takže - ten, čo dal nevhodné - prečítaj si http://www.udzs-sk.sk/kedy-sa-obratit-na-urad
"Ak sa občan domnieva, že sa mu neposkytla zdravotná starostlivosť správne alebo sa domnieva, že iné rozhodnutie ošetrujúceho zdravotníckeho pracovníka v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti alebo služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti je nesprávne, má právo požiadať poskytovateľa zdravotnej starostlivosti (nemocnica/lekár) o nápravu. "
buchač
07.01.18,09:59
Dušan...si čítal môj koment ?

Ale dám aj inak.
Svojho času som bol (v noci) na pohotovosti, lebo zub.
Sadol do kresla, objasnil problém, doktorečka si zapíchala, vzala po pár minútach kliešte a vyrvala ho.
Čo je ale podstatné, pred dverami visí tiež oznam o platbe a túto vyberá sestrička, samozrejme s dokladom.
Lenže sestrička nemala vydať nejaké drobné mince, tak čo s tým ?
Neviem, ako to robia iní, no mne je to v takýchto prípadoch šuma fuk. Nechal som to tak a hajde domov.
Keď sa to tak vezme, nie jeden dá sprepitné pár éčky aj za obyčajnú kávu.

...a hentá "problematická"otázka oháňajúca sa zákonnosťou ohľadom presnej čiastky na úhradu ?
Nuž sorry, ale toto je v tom našom Slovensku už doslova choré...na každú íčovinu mať zákon.

Ak by sa takéto "myšlienkové" pochody (viď otázka) mali postupom času aj uplatňovať ? Prichodí mi to ako tie nariadenia komisií EU = stupídne až do het. To potom v budúcnosti by sme mohli (alebo aj budeme ?) očakávať, že aké hovno má jeden vykadiť a akým spôsobom si bude musieť jeden prdel utrieť...kuwa, lebo zákon.
kopretinka
07.01.18,10:02
misoft,nie na všetko treba kladivo s názvom paragraf.................ale.....škoda reči..........
cheri
07.01.18,13:06
Presnou sumou sa rozumie,mať "drobné" teda presnú čiastku,aby nemuseli vydávať z 500€
jslancik
07.01.18,14:14
jediný "nešvár", ktorý tam môžeš vidieť, je tá presná suma. a ako ti už iní napísali, je to PROSBA. Keby si pracoval s ľuďmi, tak by si vedel, o čom to je. A vôbec nezávidím lekárom/sestričkám na pohotovostiach.

Nerozumiem, čo sa ti na tom ozname ešte nepáči a čo to má s "bezplatným" zdravotníctvom resp. jeho nenažranosťou. Ty máš nejaké špeciálne zdravotné poistenie?
misoft
07.01.18,15:49
Ja som mu dal návod.... a cestu, kde sa môže oné... sťažovať.... inak to mám v paži....:D.... u dochtora som nebol, ani nepamätám.....
Katy a R
07.01.18,16:08
mimo témy:
misoft - musím reagovať - že som sa veru dobre pobavila pri predstave - ako už len bude UDZS riešiť "vydávanie drobných z veľkých bankoviek;) ??? ... pred časom som riešila niečo s týmto úradom - a ozaj to bolo v ich kompetencii - ale len plno papierovačiek a času - a trt urobili. (rozum by ti zostal stáť). Podľa tejto mojej skúsenosti vôbec nemchápem, že načo táto inštitúcia vlastne je? A aj všeobecne (z médií) - ak už niečo "urobia" - tak to už veru musí byť ... !