startrun42195
08.01.18,09:22
Na konateľovo meno sú registrácie do rôznych aplikácii (Google, ITUNES,READLY ...) z ktorých čerpá obrázky, články, hudbu pre svoje marketingové aktivity. Naozaj na podnikateľské účely, ale samozrejme doklady sú vystavené na jeho meno. Nechce prijať fakt, že doklad musí znieť na sro (nemec), veď to využíva na podnikanie a prehlásenie je buď technicky zložité alebo by platil viac (sú to rôzne mesačné predplatné na tieto služby). Rozmýšľala som už aj, či nejaká zmluva medzi ním a sro, do tých 500 EUR/ročne (ale opakujú sa tie predplatné každý mesiac), nejak to vydokladovať, aby to prešlo, naozaj to využíva firma a preto trvá na tom a nechápe prečo nie. Máte niekto skúsenosť/radu ... ďakujem
(Znenie otázky po zmene už dúfam spľňa pravidlá etikety porady.)
Mila123
08.01.18,09:00
je zmena "pohľadu" na príjem do 500 €.....
jakubzemko
09.01.18,19:14
A čo DPH? Kde bola zaplatená? Nevznikla by povinnosť samozdanenia? Je rozdiel ak je miesto dodania v SR a miesto dodania v Nemecku. Aj v tom môže byť problém.
Dav
10.01.18,04:51
Pokuta za nelegálne používanie softu pre iný subjekt bude vyššia, ako registrácia na firmu. Nech si pán konateľ uvedomí, že on je fyzická osoba a s.r.o. je právnická osoba. Nie je to totožné. Najjednoduchší príklad na vysvetlenie a pochopenie , ktorý sa mi osvedčil v praxi : opýtať sa, "prečo ste hladní, keď ja som na obede bola?".
jasa
10.01.18,19:11
Tieto rozne poplatky dal na svoje meno, lebo su nizsie, ako keby boli pre firmu. Robia tak zakonov neznali Nemci aj Rakusania. Zistila by som,kolko by stali vsetky tieto poplatky pre firmu a kolko by bola pokuta za nelegalne pouzivanie softveru firmou a dala by som mu to pisomne na stol s objasnenim. Neviem, ci by si dosiahla, aby Ti to podpisal. To by bolo pre pripad, ak by doslo k pokute, samozrejme, vinna by si bola Ty, ze si mu to neobjasnila. Co sa tyka uctovnictva, tieto poplatky teraz v tomto stave nemozu ist do nakladov. Ak by boli na firmu, tak ano.
misoft
10.01.18,19:42
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok
Nedožadujem sa! Píšte k veci, Porada slúži na otázky, vyvarujte sa v názve a v popise textov typu "Poraďte" "Prosím vedeli by ste mi poradiť" a podobne. Takté informácie neslúžia k prehľadnosti informácií."